Trwa ładowanie...

Zmuszali do seksu i prowadzili agencje. Koniec "biznesu" rodziny z Krakowa

Gang sutenerów z Krakowa rozbiło CBŚP. Zatrzymano małżeństwo i dwóch krewnych, którzy od siedmiu lat prowadzili w stolicy Małopolski i Zakopanem agencje towarzyskie. Rodzina mogła zarobić w tym czasie ok. 10 mln zł.

Share
Zmuszali do seksu i prowadzili agencje. Koniec "biznesu" rodziny z Krakowa
Źródło: Policja
d2pok3p

Podczas akcji Centralnego Biura Śledczego Policji zamknięto cztery agencje towarzyskie.

- Zatrzymaliśmy tam łącznie 16 osób, z czego cztery podejrzane o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpiącej korzyści z cudzego nierządu - wyjaśnia kom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP. Dodaje, że 12 prostytutek po przesłuchaniach puszczono wolno.

d2pok3p

W agencjach mundurowi znaleźli pałki teleskopowe, gazy obezwładniające i części broni. Śledczy uważają, że "interesem" kierowało małżeństwo Grażyna i Robert Ch. Pomagali im brat kobiety i kuzyn mężczyzny.

Gangsterzy mieli kontrolować kilkanaście agencji towarzyskich, w których regularnie wymieniano personel. Prostytutki musiały oddawać połowę swoich zarobków. Sutenerzy ogłaszali się w internecie i prasie - w ciągu miesiąca zamieszczali ok. 200 anonsów.

Zdaniem prokuratury grupa w ostatnich latach zmonopolizowała krakowski rynek usług seksualnych, skutecznie zwalczając konkurencję. Demolowano m.in. lokale i klatki schodowe budynków, w których prostytutki przyjmowały klientów na własną rękę. Kobiety był zastraszane i prześladowane.

d2pok3p

Cała czwórka usłyszała już zarzuty udziału w zorganizowanej strukturze przestępczej oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: interia.pl, cbśp

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kulisy seksbiznesu. B. gangster mafii pruszkowskiej o prostytucji w Polsce

d2pok3p

Podziel się opinią

Share
d2pok3p
d2pok3p
Więcej tematów