Trwa ładowanie...
d1q92ts

Zmuszał nastoletnie Polki do prostytucji. Skazał go sąd w Szwecji

Obywatel Iraku zmuszał nastoletnie Polki do prostytucji. Za swoje czyny usłyszał wyrok w Szwecji. 25-latek został skazany przez sąd w Sztokholmie na karę więzienia.
Share
Szwecja. 25-letni Irakijczyk zatrzymany za zmuszanie nastoletnich Polek do prostytucji.
Szwecja. 25-letni Irakijczyk zatrzymany za zmuszanie nastoletnich Polek do prostytucji.Źródło: East News, Fot: Foto Olimpik/REPORTER
d1q92ts

Poznawał je w Internecie, a później zapraszał na przyjazd do Szwecji. Tak działał 25-letni Khalid, obywatel Iraku.

Szwecja. Irakijczyk zmuszał Polki do prostytucji

Jak informuje portal RMF24.pl, początkowo mężczyzna miał ofiarować nastoletnim Polkom połowę pieniędzy za świadczone przez nie usługi seksualne. Później zmuszał je do częstych spotkań z mężczyznami oraz żądał od nich spłacenia długu za wynajem mieszkania.

d1q92ts

Sprawa ujrzała światło dzienne, gdy 17-letnia letnia Maria uciekła przed jednym z klientów do kawiarni w centrum Sztokholmu. Tam świadkowie zdarzenia powiadomili policję. Przed wyjazdem do Szwecji nastolatka miała borykać się z kłopotami w domu i szkole.

Czytaj też: "Chcieliśmy uświadomić bezmiar piekła prostytucji". Magda i Piotr Mieśnik o książce "Prostytutki"

Zobacz też: Nieobecny Jarosław Kaczyński. "To źle się skończy dla PiS"

Szwecja. Irakijczyk skazany

Jak ustaliła szwedzka policja, Irakijczyk miał zmuszać nastoletnie Polki do prostytucji poprzez narkotyki i alkohol. W wynajmowanym przez Khalida mieszkaniu, znaleziono przedmioty, mogące świadczyć o przemocy seksualnej.

d1q92ts

Przypadek 17-letniej Marii został zakwalifikowany przez prokuraturę jako handel ludźmi. Dwa pozostałe jako stręczycielstwo. 25-latek został też skazany za posiadanie narkotyków.

Zobacz także: Handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji. Ofiary sprowadzali nawet z Peru

Szwecja. Przełomowy wyrok

Sam wyrok w sprawie Irakijczyka jest przełomowy. Szwedzki sąd po raz pierwszy uznał ogłoszenia na portalu randkowym za przejaw stręczycielstwa.25-latek miał zeznać, że jedynie pomagał w publikowaniu ogłoszeń w Internecie. Za kratami spędzi dwa lata dziewięć miesięcy.

Mężczyźni, którzy korzystali z usług polskich nastolatek, zostali skazani na karę grzywny.

Czytaj również: Słynny gang "Braciaków" rozbity. Policja poszukuje ostatniego z braci

Źródło: RMF24.pl

Byliście świadkami nietypowej sytuacji? Dajcie znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1q92ts

Podziel się opinią

Share
d1q92ts
d1q92ts
Więcej tematów