ycipk-lcotd4

Żmija zygzakowata. Nietypowe ukąszenie kobiety nad Pilicą

Był tylko jeden ząb, a powinny być dwa. Nietypowe ukąszenie przez żmiję zygzakowatą nad Pilicą. Kobieta trafiła do szpitala z opuchniętą nogą do połowy łydki. Potem opuchlizna zaczęła nabrzmiewać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żmija zygzakowata
Żmija zygzakowata (East News)
ycipk-lcotd4

Niebezpieczna sytuacja w Łódzkiem. Kobieta miała tak spuchniętą nogę, że nie było widać kostki. Nie mogła nią poruszyć. Opuchlizna sięgała aż do uda.

Gdy była na spacerze nad Pilicą, została ukąszona przez żmiję zygzakowatą. Jak informuje "Express Ilustrowany", to pierwszy w tym roku przypadek ukąszenia przez węża w tym regionie.

Kobieta trafiła najpierw do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim. Później, za zgodą lekarza, zmieniła placówkę - trafiła do stolicy województwa. W Łodzi kobietą zajęli się toksykolodzy.

ycipk-lcotd4

Jad żmii zygzakowatej jest mieszaniną kilku toksyn o różnorakim działaniu: uszkadzającym układ nerwowy, powodującym martwicę tkanek, zmniejszającym krzepliwość krwi, zmiany rytmu pracy serca. Ukąszenie jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych.

Po ukąszeniu na skórze pozostają dwie charakterystyczne ranki. Jednak w tym przypadku było inaczej. Lekarze zwrócili uwagę, że w tym przypadku na nodze widać tylko jeden ślad ugryzienia. Kobieta spędziła 10 dni w szpitalu.

Zobacz także: Grodzisk Mazowiecki. Mieszkańcy wstrząśnięci tragedią

ycipk-lcotd4

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-lcotd4

ycipk-lcotd4
ycipk-lcotd4