Trwa ładowanie...
d1db2rc
d1db2rc

Zmienili twarz dziecka w zwierzątko - pożałowali

Rodzice! Uwaga na ukochane przez dzieci farbki do malowania buzi! Na rynku pojawiły się chińskie produkty, które powodują uczulenia u maluchów. W Cieszynie do sanepidu zgłaszają się rodzice, których pociechy dostały silnej alergii po szkodliwych farbkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1db2rc

Dzieci wręcz kochają farby do malowania twarzy. Nic dziwnego. Zmieniają buzie maluchów w kolorowe koty, lwy i inne zwierzątka. Ale uwaga. Na rynku pojawiły się chińskie farbki, które są najczęściej sprzedawane ze stolika na bazarach. W składzie mają substancję o nazwie P-fenylodiamina, która jest niebezpieczna dla dzieci.

- Stosowanie P-fenylodiaminy w farbkach do malowania twarzy jest niedozwolone - mówi Beata Kempa, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Katowicach. - Nie może znajdować się w wyrobach do malowania skóry ponieważ zaliczana jest do czynników silnie uczulających i przyczyniających się w znacznym stopniu do występowania alergii skórnych. Może być stosowana wyłącznie jako składnik produktów przeznaczonych do farbowania włosów - ostrzega kobieta.

By uchronić swoje dziecko przed szkodliwymi farbkami rodzice powinni dokładnie czytać etykiety. Farby dobrej jakości, pochodzą od producentów z Unii Europejskiej posiadają wszelkie certyfikaty, a ich skład jest poddawany ścisłym kontrolom. Nie zawierają, rzecz jasna, P-fenylodiaminy.

Farbki zawierające szkodliwy czynnik pozostawiają skórę odbarwioną. Nieszkodliwa farbka może być bardzo łatwo usunięta z ciała. Wystarczy ciepła woda z mydłem.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:
Zobaczcie jaki piękny mamy stadion!

d1db2rc

Podziel się opinią

Share
d1db2rc
d1db2rc