Trwa ładowanie...

Zmieniają przepisy - będą ułatwienia dla rowerzystów

W Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju trwają prace nad Krajową Polityką Miejską, która chce zwrócić uwagę na znaczenie rowerów w rozwiązywaniu problemów transportowych. Są plany stworzenia nowych miejsc do parkowania rowerów oraz usprawnień w możliwości ich przewożenia środkami transportu zbiorowego.Resort przygotował również nowelizacje rozporządzeń, które wprowadzają "prorowerowe" rozwiązania, wzorem tych stosowanych w krajach UE.

Share
Zmieniają przepisy - będą ułatwienia dla rowerzystów
Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dhr2p0d

Te nowe rozwiązania to m.in. możliwość wyznaczenia na jezdniach śluz dla rowerów, dwukierunkowy ruch rowerowy w jezdniach ulic jednokierunkowych i ruch rowerowy na jednym pasie wspólnie z ruchem pojazdów transportu publicznego, oraz nowe trójkomorowe sygnalizatory świetlne.

- W ubiegłym roku zapowiedzieliśmy, że ułatwimy życie rowerzystom i zmienimy prawo. I niebawem tak się stanie, dzięki współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju. Przygotowano odpowiednie projekty, a jeden z nich trafił właśnie do konsultacji społecznych - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Konsultacje społeczne nowelizowanego projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Spraw Wewnętrznych w sprawie znaków i sygnałów drogowych już się rozpoczęły i potrwają do początku lipca. Natomiast projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, obecnie jest na etapie wewnętrznych konsultacji (konsultacje społeczne mają rozpocząć się pod koniec czerwca).

dhr2p0d

Podziel się opinią

Share
dhr2p0d
dhr2p0d
Więcej tematów