Trwa ładowanie...
dherzg0

Zmiany w zarządzie TVP. Kim jest Marzena Paczuska?

Marzena Paczuska została powołana do zarządu TVP. Zasiądzie w nim obok Jacka Kurskiego oraz Piotra Pałki. Dziennikarka od lat związana jest z Telewizją Polską. - To osoba nieznosząca sprzeciwu - mówi WP była dziennikarka TVP, która pracowała z Paczuską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Paczuska
Marzena Paczuska (Forum, Fot: Ireneusz Sobieszczuk)
dherzg0

Maciej Stanecki został w czwartek odwołany z zarządu TVP przez Radę Mediów Narodowych. Jednocześnie zostały powołane dwie osoby: Marzena Paczuska oraz Piotr Pałka z Kancelarii Prezydenta.

Piotr Pałka do czerwca ubiegłego roku pracował w biurze programowym TVP. Został zwolniony po tym, jak do konkursu Debiuty na festiwalu w Opolu dopuszczono piosenkę "Siła kobiet" Girls on Fire, w której teledysku nawiązywano do tzw. czarnych marszy. Pałka z ramienia TVP był członkiem rady artystycznej festiwalu.

Kim jest Marzena Paczuska? To dziennikarka od lat związana z Telewizją Polską. W przeszłości była m.in. zastępczynią Jacka Karnowskiego i wydawczynią głównego wydania "Wiadomości". Odeszła, kiedy szefową "Wiadomości" została Małgorzata Wyszyńska w październiku 2010 roku.

dherzg0

Po długiej przerwie powróciła do newsów. Od stycznia 2016 kierowała "Wiadomościami".

"Nie znosiła sprzeciwu"

Jak mówi Wirtualnej Polsce była pracownica TVP, która chce pozostać anonimowa, Paczuska była osobą "nie znoszącą sprzeciwu". - Ona żyła w czasach minionych, gdzie są "oni" i "my", i trwa wojna. Żywiła się konfliktem - wyznaje kobieta.

I dodaje, że Paczuska "słabo radziła sobie z pisaniem". - Jak pisała zamiast młodych reporterów "dobrej zmiany" teksty ich materiałów, to wszyscy pokątnie się śmiali z jej umiejętności redaktorskich - stwierdza.

dherzg0

Przypomina też akcję wymazywania serduszek WOŚP z 2017 roku. - Sama schodziła i pilnowała, żeby były przykryte na montażu. To jedno z osiągnieć, po których na pewno przejdzie do historii TVP - podsumowuje.

Doradczyni Kurskiego

W sierpniu 2017 roku Marzena Paczuska została odwołana z "Wiadomości". O jej "zwolnieniu" było głośno. Paczuska miała się o nim dowiedzieć za pośrednictwem Twittera. O czym... zatweetowała. "Etatowych dziennikarzy, pracowników TVP zwalnia się na TT... Super :)" - napisała 13 sierpnia 2017 roku.

Prezes TVP Jacek Kurski dzień po informacji o odwołaniu Marzeny Paczuskiej potwierdził, że doszło do zmian w kierownictwie "Wiadomości" TVP. W komentarzu udzielonym portalowi wirtualnemedia.pl mówił: - Uprzedzono mnie o nowej formule wzmocnienia programów informacyjnych, w tym Wiadomości. Honoruję prawo dyrekcji TAI do dobierania sobie szefów redakcji. Przedstawię redaktor Marzenie Paczuskiej propozycję awansu zawodowego w strukturach Telewizji Polskiej.

dherzg0

We wrześniu 2017 roku Marzena Paczuska została doradczynią prezesa TVP ds. publicystyki i informacji.

111 tys. wpisów do kosza

Dziennikarka jest znana również ze swojej aktywności na Twitterze i kontrowersyjnych wpisów. Jeszcze zanim w styczniu 2016 zaczęła kierować "Wiadomościami", z jej konta na Twitterze zniknęło 111 tys. wpisów. Usunęła je tuż przed pojawieniem się informacji o awansie. Zostawiła tylko kilkaset tweetów.

Po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, pisała:

O środowisku LGBT pisała m.in.:

Jak informuje "Rzeczpospolita", zmiany w zarządzie TVP "to efekt groźby weta prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustawy finansującej TVP, którą niedawno przyjął Sejm".

Zobacz też:

Zmiany w zarządach TVP i PR

Tylko w money.pl: Kulisy zmiany na szczytach TVP. Marzena Paczuska i Piotr Pałka w zarządzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dherzg0

Podziel się opinią

Share

dherzg0

dherzg0
Więcej tematów