Trwa ładowanie...
d3v2y9e

Zmiany w ustawie o służbie cywilnej

Wyższe stanowiska w służbie cywilnej mogą być zajmowane przez osoby nie bedące członkiem korpusu tej służby. Podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o organizacji i trybie działania Rady Ministrów wprowadza poprawki do ustawy o służbie cywilnej.

d3v2y9e

Nowe rozwiązania przewidują, że do końca grudnia 2002 roku szef Służby Cywilnej, na wniosek dyrektora generalnego urzędu administracji państwowej, może obsadzić wyższe stanowiska w służbie cywilnej osobą nie będącą członkiem korpusu tej służby. W przypadku najwyższych stanowisk - sekretarza Rady Ministrów, dyrektorów generalnych i Głównego Inspektora Audytu Wewnętrznego - na funkcje te powołuje premier, po zasięgnięciu opinii szefa Służby Cywilnej.

Osoby takie mogą zajmować powierzone jej stanowisko do czasu obsadzenia go w drodze konkursu, ale nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy.

Szef Służby Cywilnej może podjąć taką decyzję, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami urzędu, a dana osoba posiada "szczególne doświadczenie lub umiejętności zawodowe". (ajg)

d3v2y9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v2y9e
Więcej tematów