Trwa ładowanie...
d1kjqah
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmiany w komunikacji po zamknięciu mostu Łazienkowskiego

Po pożarze i zamknięciu dla ruchu mostu Łazienkowskiego miejskie autobusy zostały skierowane na objazdy przez most Poniatowskiego. Do obsługi wybranych linii autobusowych skierowano więcej pojazdów, przygotowano również dodatkową linię tramwajową - informuje stołeczny ZTM.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiany w komunikacji po zamknięciu mostu Łazienkowskiego
(PAP, Fot: Marcin Obara)
d1kjqah

Autobusy linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 jeżdżą zmienionymi trasami, przez most Poniatowskiego.

Dodatkowa linia tramwajowa 77 kursuje od ronda Wiatraczna przez most Poniatowskiego do pl. Narutowicza. Tramwaje w godz. 6-10 i 15-19 jeżdżą z częstotliwością co ok. 10 minut.

Dodatkowo także został uruchomiony pociąg SKM linii S20, który obsługuje trasę: Warszawa Rembertów (7.11) - Warszawa ZOO (7.23) - Warszawa Gdańska (7.27) - Warszawa Koło (7.33)-Warszawa Kasprzaka (7.36)-Warszawa Zachodnia (7.39).

d1kjqah

Ponadto od wtorku osoby korzystające z pociągów kursujących na linii mińskiej i otwockiej będą miały do dyspozycji dłuższe pociągi Kolei Mazowieckich. Pociagi KM relacji Mrozy - Warszawa Zachodnia (odjazd ze Warszawy Rembertowa o godzinie 7.22) oraz relacji Dęblin - Warszawa Zachodnia (odjazd z Otwocka o godzinie 7.52) będą zestawiane z trzech elektrycznych zespołów trakcyjnych.

Miasto zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej oraz przypomina, że przy stacji kolejowej Warszawa Stadion działa specjalny parking "Parkuj i Jedź". Szczegółowe informacje o pozostałych zmianach w komunikacji miejskiej, wynikających z zamknięcia mostu Łazienkowskiego, są dostępne na stronie internetowej ZTM.

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Został ugaszony po 12 godzinach; most zamknięto do odwołania. W poniedziałek władze stolicy poinformowały, że uszkodzenia sa poważniejsze, niż się wydawało i na razie na moście nie będzie dopuszczony ruch pojazdów.

d1kjqah

Podziel się opinią

Share

d1kjqah

d1kjqah
Więcej tematów