Trwa ładowanie...

Zmiana na stanowisku wiceministra MSWiA. Został nim Bartosz Grodecki

Krzysztof Kozłowski nie będzie już wiceministrem w resorcie spraw wewnętrznych i administracji. Taką informację podało biuro prasowe ministerstwa. Jego miejsce zajmie Bartosz Grodecki.

Zmiana na stanowisku wiceministra MSWiA. Został nim Bartosz GrodeckiŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
d1mm6lq
d1mm6lq

Akt powołania na urząd wiceministra w MSWiA przekazał Bartoszowi Grodeckiemu minister Mariusz Kamiński. Akt podpisany był przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Zmiany w MSWiA. Bartosz Grodecki wiceministrem

Na tym stanowisku Grodecki zastąpił Krzysztofa Kozłowskiego. Wcześniejszy wiceminister złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Jak informuje biuro prasowe MSWiA, Kozłowski "podjął decyzję o skoncentrowaniu się na karierze naukowej".

Zakres obowiązków Bartosza Grodeckiego określi decyzja kompetencyjna. Kozłowski w MSWiA odpowiadał za nadzór m.in. nad Departamentem Budżetu, Departamentem Prawnym, Departamentem Spraw Międzynarodowych, a także Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA.

Zobacz też: Andrzej Duda liderem sondaży. "Pamiętam, jak w 2015 r. szorował niemalże po dnie"

Bartosz Grodecki zastąpi Krzysztofa Kozłowskiego

Krzysztof Kozłowski, który na urząd wiceministra powołany został w 2018 roku, był wcześniej sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

d1mm6lq

Z kolei Bartosz Grodecki "jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie dyplomacji. Od 2006 r. pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W tym czasie pełnił służbę w polskich placówkach dyplomatycznych w Los Angeles, Malmoe i Sztokholmie. Od 2017 r. był dyrektorem Departamentu Konsularnego MSZ" - informuje biuro prasowe MSWiA.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1mm6lq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mm6lq
Więcej tematów