Trwa ładowanie...
d3gw1oo

Zmiana czasu z zimowego na letni 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Już za kilka dni dłużej będziemy cieszyć się święcącym słońcem. W ostatni weekend marca przesuwamy czas o godzinę do przodu, dzięki czemu dni staną się dłuższe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020 już w najbliższy weekend
Zmiana czasu 2020 już w najbliższy weekend (iStock.com)
d3gw1oo

Kalendarzowa wiosna już się zaczęła, a pogoda wysyła sygnały, że zbliżają się ciepłe dni. W marcu czeka nas jeszcze jedno ważne wydarzenie, a mianowicie przejście z czasu zimowego na letni.

Zmiana czasu na letni 2020

W przypadku przejścia z czasu zimowego na letni zasada jest zawsze taka sama. Robimy to w ostatni weekend marca. Dlatego w tym roku przejdziemy na czas letni w nocy z 28 na 29 marca.

d3gw1oo

Nasze zegarki w sprzętach elektronicznych przestawią się o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00. Jeżeli posiadamy starsze zegary, to należy pamiętać o manualnym przesunięciu wskazówek.

Minusem jest fakt, że będziemy spać o godzinę krócej, ale mało kto z tego powodu narzeka. Dzięki zmianie czasu dni staną się dłuższe.

Do kiedy trwa czas letni?

W ciągu roku dwukrotnie zmieniamy czas. Czasem letnim będziemy się cieszyć przez aż siedem najbliższych miesięcy. Dopiero jesienią czeka nas kolejne przestawianie zegarków.

d3gw1oo

Do czasu zimowego wrócimy w nocy z 24 na 25 października. Wtedy zegarki cofniemy z godziny 3:00 na 2:00. Pośpimy dłużej, ale coraz wcześniej będzie się robić ciemno.

Czy to ostatnia zmiana czasu?

Parlament Europejski w ubiegłym roku przegłosował projekt całkowitego zniesienia zmiany na czas letni i zimowy w Unii Europejskiej. To miał być ostatni rok przesuwania wskazówek. Niestety, sprawa utknęła w miejscu. Władze państw członkowskich wstrzymują się z tym do czasu przedstawienia szczegółów.

Cały czas jest prawdopodobne, że przechodzenie z czasu zimowego na letni i w drugą stronę pozostanie z nami jeszcze na długie lata.

d3gw1oo

Podziel się opinią

Share

d3gw1oo

d3gw1oo
Więcej tematów