Trwa ładowanie...

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki i czy najbliższa zmiana czasu będzie ostatnią

Zmiana czasu zbliża się wielkimi krokami. Już w niedzielę 27 października przejdziemy na czas zimowy, a co za tym idzie, będziemy spać godzinę dłużej. Czy najbliższa zmiana czasu będzie już ostatnią?

Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki i czy najbliższa zmiana czasu będzie ostatniąŹródło: iStock.com
d7z8ayu

Zmiana czasu na zimowy 2019

Powszechnie wiadomo, że zmiana czasu w Polsce odbywa się dwa razy w roku. Następuje to zawsze w dwa weekendy (z sobót na niedzielę). Na czas letni zawsze przechodzimy w ostatnią niedzielę marca, natomiast czas zimowy obowiązuje od ostatniej niedzieli października. Wynika z tego, że na czas zimowy przejdziemy już 27 października. Nastąpimy to dokładnie z godziny 3 na 2, dzięki czemu zyskamy dodatkowo godzinę snu. Przypominamy, że zmiana czasu w Polsce obowiązuje nieprzerwanie od 1983 roku. Wyjątek stanowi rok 1982, kiedy w związku z ogłoszeniem stanu wojennego, zrezygnowano ze zmiany czasu na letni.

Zmiana czasu – kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki?

Kraje członkowskie Unii Europejskiej opowiedziały się za ostatecznym zniesieniem zmian czasu na terenie Wspólnoty, ale ostatnia zmiana ma nastąpić dopiero w 2021 roku. Wiadomo już, że państwa, które wybiorą czas letni, ostatni raz przestawią zegarki w marcu 2021, natomiast kraje, które wolą zostać przy czasie zimowym, zrobią to w październiku 2021. Nie wiadomo jeszcze, przy jakim czasie zostanie Polska. Według przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii badania CBOS, Polacy wolą pozostanie przy czasie letnim. Co ciekawe, zdecydowana większość ankietowanych uznała zmianę czasu za bezsensowną. Za jej zniesieniem opowiedziało się aż 78,7% ankietowanych.

d7z8ayu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7z8ayu
Więcej tematów