Trwa ładowanie...

Zmiana czasu w weekend. Pamiętajcie o przestawieniu zegarków

W ten weekend zmieniamy czas. W nocy z soboty na niedzielę będziemy mogli spać o godzinę dłużej. Nie zapomnijcie przestawić swoich zegarków.

Zmiana czasu na zimowy Zmiana czasu na zimowy Źródło: Pixabay, fot: domeckopol
d3rcba0
d3rcba0

W nocy z 30 na 31 października 2021 roku zmieniamy czas z letniego na zimowy. O godzinie 3:00 cofamy wskazówki zegara. Na tarczy powinna się pojawić wtedy 2:00.

Dzięki temu śpimy godzinę dłużej. Nie jest to jednak najlepsza wiadomość dla osób, które mają wtedy nocną zmianę. Będą pracować godzinę dłużej.

Zmiana czasu 2021 obowiązuje w całej Unii Europejskiej. Kraje członkowskie w nocy z soboty na niedzielę wrócą do czasu zimowego.

d3rcba0

Jak poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, w nocy z 30 na 31 października 22 pociągi, które będą w podróży, zatrzymają się na około 60 minut.

Zobacz też: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli

Zmiana czasu 2021 będzie ostatnia? Jasne stanowisko

W ubiegłym tygodniu w mediach pojawiły się doniesienia o tym, że w 2021 roku po raz ostatni dojdzie do zmiany czasu. Na te informacje zareagowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

d3rcba0

Resort zaznaczył, że wydaje nowe rozporządzenie w związku z zaleceniami Komisji Europejskiej ws. kontynuowania obecnych regulacji.

- Prace związane z wydaniem nowego rozporządzenia mają zatem związek z nowym komunikatem Komisji Europejskiej ws. zmian czasu w latach 2022-2026. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie kraje członkowskie UE muszą przygotować przepisy prawne, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia związane ze zmianami czasu - powiedziała wiceminister Olga Semeniuk.

Ministerstwo Rozwoju i Informacji zaznaczyło, że komunikat Komisji Europejskiej jest wydawany co pięć lat na kolejne pięć lat.

"I tego właśnie dotyczy procedowane przez nas nowe rozporządzenie, do którego zobowiązuje państwa członkowskie Komisja Europejska. Wprowadzenia wspólnej daty rozpoczęcia i zakończenia stosowania czasu letniego, a nie prac nad zniesieniem zmian czasu" - podkreślono w oświadczeniu.

d3rcba0

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rcba0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rcba0
Więcej tematów