Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy coraz bliżej. Kiedy przestawiamy zegarki?

Już wkrótce zmiana czasu z letniego na zimowy. Sprawdź, kiedy należy przestawić wskazówki zegarków.

Share
Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy?
Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy?Źródło: Pixabay
d1en0bq

Lato pozostało już tylko wspomnieniem. Choć w ostatnich dniach pogoda nas rozpieszczała i bardziej przypominała letnie niż jesienne dni, to już wkrótce nastąpi zmiana czasu na zimowy. Kiedy przestawiamy wskazówki?

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy?

Każdego roku dwa razy zmieniamy czas. W marcu przechodzimy z czasu zimowego na czas letni, a w październiku dokonujemy zmiany w odwrotnym kierunku.

Zmiana czasu na zimowy to niestety ostateczny dowód na to, że ciepłe miesiące za nami. Choć ostatnie dni rozpieszczały nas letnią aurą i temperaturą, to jednak jesień zbliża się wielkimi krokami. To oznacza też konieczność zmiany czasu z letniego na zimowy.

d1en0bq

Zegarki należy przestawić w nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października. O godz. 3:00 wskazówki należy przesunąć do tyłu, czyli na godz. 2:00. W większości sprzętów RTV, AGD czy telefonach zmiana robi się automatycznie.

Czy to ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Czy to jednak będzie ostatnia zmiana czasu? Kilka lat temu Unia Europejska przygotowała projekt likwidacji zmiany czasu. Rozmowy spełzły na niczym i wciąż musimy przestawiać wskazówki zegarków.

Czy to może się zmienić? Do laski marszałkowskiej w piątek wpłynął poselski projekt ustawy o czasie urzędowym w Polsce. Proponowany akt jest dość krótki, liczy zaledwie jedną stronę. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą, aby przyjąć przepis, mówiący o tym, że "czasem urzędowym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej jest czas letni środkowoeuropejski".

Politycy PSL powołują się także na sondaże, w których aż 74 proc. respondentów uważa, że należy wycofać zmianę czasu. Według analiz, 13 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania.

Ważna rozprawa TK. Kąśliwy komentarz polityka opozycji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1en0bq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1en0bq
d1en0bq
Więcej tematów