Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to już ostatnia zmiana czasu?

Zamiana czasu w Polsce odbywa się dwa razy w roku. W marcu zmieniamy czas na letni, a w październiku wprowadzamy czas zimowy. Kiedy czeka nas zmiana czasu 2019? Będzie to ostatnia manipulacja czasem?

Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Czy to już ostatnia zmiana czasu?Źródło: iStock.com
d2ek6tx
d2ek6tx

Zmiana czasu ma w Polsce swoich zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że przesuwanie wskazówek zegara pozwala lepiej wykorzystać światło dzienne, drudzy natomiast narzekają na złe samopoczucie spowodowane zmianą czasu.

Zmiana czasu na zimowy już w październiku

Zmiany czasu na zimowy dokonujemy w ostatni weekend października. W 2019 roku wskazówki zegara z godziny 3 na 2 przestawimy w nocy z 26 na 27 października. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich śpiochów: zimowa zmiana czasu oznacza godzinę spania więcej.

Zmiana czasu na letni w 2020 roku

Niestety październikowa zmiana czasu nie będzie ostatnią zmianą czasu w historii. Już w marcu czeka nas powrót do czasu letniego. W nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać godzinę krócej.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Unia Europejska w 2018 roku zapytała Europejczyków, czy chcą wycofania zmiany czasu. Aż 84 proc. osób, które wzięły udział w badaniu, opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

d2ek6tx

W związku z wynikami badania Parlament Europejski przyjął odpowiednią dyrektywę. Mimo to zmiana czasu nie odejdzie do lamusa tak szybko, jak można by się spodziewać.

Zanim przesuniemy wskazówki zegara po raz ostatni, kraje członkowskie będą musiały zdecydować, który czas (letni czy zimowy) będzie u nich obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Państwa członkowskie mają podjąć decyzję najpóźniej w kwietniu 2020 roku. Ostateczne wycofanie zmiany czasu ma nastąpić w 2021 roku, co oznacza, że czas przestawimy jeszcze minimum 4 razy.

d2ek6tx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ek6tx
Więcej tematów