Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi już za kilka dni, Kiedy dokładnie nastąpi zmiana czasu 2021 i jak trzeba będzie zmienić wskazówki w zegarkach? Sprawdź.

Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?Zmiana czasu 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?Źródło: Pexels
doea8ln
doea8ln

W całej Unii Europejskiej na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie prezesa Rady Ministrów. Kolejne takie rozporządzenie rząd wydał na początku listopada 2016 roku. Przedłuża ono stosowanie czasu letniego i zimowego do 2021 roku.

Zmiana czasu 2021. Przestawianie zegarka

Zmiana czasu z zimowego na letni, co roku, następuje pod koniec marca. Dzięki przesunięciu wskazówek zegara o jedną godzinę do przodu później będzie robić się ciemno. Będziemy też spali o godzinę krócej.

Dr T. Karauda: wielokrotnie decydowaliśmy, którego pacjenta podłączyć pod respirator

W tym roku zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca. Zegary przesuniemy o godzinę do przodu, czyli z 2 na 3.

doea8ln

Zmiana czasu 2021. Dyskusja o zniesienie zmiany czasu?

W ostatnich latach w całej Unii Europejskiej trwała dyskusja nad możliwością zniesienia zmiany czasu. W marcu 2019 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany. Europosłowie chcieli, aby zmiana czasu w marcu 2021 roku była ostatnią zmianą w tych krajach UE, które wybiorą na stałe czas letni.

Stanowisko Parlamentu Europejskiego stało się jednak przedmiotem negocjacji z ministrami UE w tej sprawie. Unijne stolice (w tym Warszawa) nie podzieliły stanowiska PE. Następnie projekt trafił do prac na poziomie grup roboczych.

Zmiana czasu 2021. Jak wpływa na samopoczucie?

Wprowadzenie czasu zimowego i letniego miało niegdyś przede wszystkim znaczenie ekonomiczne. Zmiana czasu zawsze powoduje zaburzenie rytmu dobowego organizmu. Dzisiaj po zmianie czasu wiele osób skarży się m.in na.:

  • senność w ciągu dnia
  • problemy z zasypianiem wieczorem
  • zmęczenie,
  • rozdrażnienie
  • u niektórych osób pojawiają się silne bóle głowy


Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
doea8ln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doea8ln
Więcej tematów