Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy rozpoczyna się czas letni?

Wkrótce czeka nas zmiana czasu na letni. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia zmiana czasu, choć były duże nadzieje, że zabieg ten zostanie zlikwidowany. Kiedy zmieniamy czas w tym roku?

Share
Zmiana czasu 2020. Kiedy rozpoczyna się czas letni?
Źródło: iStock.com
d4d9d58

Zmiana czasu 2020. Już niebawem przesuniemy wskazówki

Zmiana czasu z zimowego na letni coraz bliżej. Zgodnie z tradycją, odbywa się ona w ostatni weekend marca. Tym razem czeka nas w nocy z 28 na 29 marca. Wówczas przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00.

Marcowa zmiana czasu wiąże się z tym, że w niedzielę pośpimy krócej. Na domiar złego prędzej skończy się nasz weekend. To, co stracimy teraz, nadrobimy w październiku, kiedy czeka nas powrót do czasu zimowego.

d4d9d58

W ostatni weekend października – w nocy z 24 na 25 października – czeka nas zabieg odwrotny do tego, który wykonujemy w marcu – cofniemy wskazówki zegarów z godziny 3:00 na 2:00. To pozwoli nam na dłuższy sen i odespanie godziny straconej w marcu.

Zmiana czasu 2020. Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Ostatnia zmiana czasu może w ogóle nie nastąpić. Nadzieje na likwidację zmiany czasu były mocno rozbudzone. Pomysł został zaakceptowany przez Parlament Europejski, ale później pojawiły się problemy – niestety, nie wszyscy byli przychylni tej koncepcji…

Na przeszkodzie we wprowadzeniu projektu mówiącego o rezygnacji ze zmiany czasu stanęli członkowie Rady Unii Europejskiej. Uznali oni, że założenia Parlamentu Europejskiego nie są wystarczająco szczegółowe. Ponadto stwierdzili, że taki ruch mógłby doprowadzić do sporego zamieszania.

W związku z komplikacjami projekt został zamrożony i trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w ogóle kiedykolwiek zostanie wdrożony.

d4d9d58

Podziel się opinią

Share
d4d9d58
d4d9d58
Więcej tematów