Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Czy zegarki przestawiamy w najbliższy weekend?

Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? I w którą stronę przestawiamy wskazówki zegara?

Share
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d3i93wh

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy to temat, który w ostatnim czasie krąży w sieci. Nic dziwnego, przestawienie zegarków, a tym samym zmiana czasu to ważny moment w roku. O ile czas w komputerze czy na smartfonie przestawi się sam, to już np. na naszych budzikach przy łóżku, na zegarze z kukułką na ścianie czy na zegarku, który nosimy na ręce - już niekoniecznie.

Kiedy jest zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy?

Zmiana czasu następuje dwa razy w roku. Na wiosnę zmieniamy czas na letni, a jesienią - na zimowy. Czy zegarki przestawiamy już w najbliższy weekend? Nie. Jesienna zmiana czasu następuje zawsze w ostatnią niedzielę października, a dokładnie w nocy z soboty na niedzielę. W 2020 roku będzie to w nocy z 24 na 25 października.

d3i93wh

Zmiana czasu na zimowy 2020. W którą stronę przestawić wskazówki zegara?

Czy tym razem przesuwamy wskazówki do przodu, czy je cofamy? Podczas przejścia z letniego na czas zimowy zegarki cofamy o godzinę. Oznacza to, że o 3:00 w nocy 24/25 października przestawimy je na 2:00.

Na razie nie wiadomo, jak długo jeszcze będziemy zmieniać czas. Zmiana czasu miała bowiem całkowicie zniknąć. Zostały już nawet rozpoczęte przez Unię Europejską specjalne procedury, jednak je wstrzymano.

Trudny wybór w PiS. "Albo wyborcy, albo Kaczyński"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3i93wh

Podziel się opinią

Share
d3i93wh
d3i93wh
Więcej tematów