Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019: Sprawdź, czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana i kiedy musimy przestawić zegarki

Zmiana czasu 2019: Już niedługo przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana? Kiedy to nastąpi?

Zmiana czasu 2019: Sprawdź, czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana i kiedy musimy przestawić zegarkiŹródło: iStock.com
dde9yit
dde9yit

Zmiana czasu zostanie zlikwidowana?

Z ankiety przeprowadzonej w 2018 roku przez Komisję Europejską jednoznacznie wynika, że większość Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu. Wiele osób wyszło z założenia, że w związku z tym, zegarki przestawimy po raz ostatni w 2019. Niestety, dla zwolenników tego rozwiązania, prace nad tym projektem nadal trwają. Przypominamy, że 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej za dwa lata. Polska była jednym z państw, które opowiedziały się za pozostaniem przy czasie letnim. Wynika z tego, że zegarki przestawimy po raz ostatni w marcu 2021.

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawimy zegarki na czas letni?

Wiadomo, że obecnie Polska pozostaje jednym z siedemdziesięciu państw na świecie, w których nadal obowiązuje zmiana czasu. Przestawianie zegarków odbywa się dwa razy w roku, w marcu i październiku. Termin zmian czasu wyznacza jedna, prosta reguła. Przestawianie zegarków zawsze odbywa się z soboty na niedziele w zależności od danej pory roku. Wiosną, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni, następuje w ostatni weekend marca. Natomiast jesienią, przy przejściu z czasu letniego, na zimowy, w ostatni weekend października.

Wynika z tego, że w tym roku zmiany czasu odbędą się w nocy z 30 na 31 marca i z 26 na 27 października.

dde9yit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dde9yit
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj