Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019: Sprawdź, czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana i kiedy musimy przestawić zegarki

Zmiana czasu 2019: Już niedługo przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. Czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana? Kiedy to nastąpi?

Zmiana czasu 2019: Sprawdź, czy zmiana czasu naprawdę zostanie zlikwidowana i kiedy musimy przestawić zegarkiŹródło: iStock.com
d2w9go1

Zmiana czasu zostanie zlikwidowana?

Z ankiety przeprowadzonej w 2018 roku przez Komisję Europejską jednoznacznie wynika, że większość Europejczyków chce zniesienia zmiany czasu. Wiele osób wyszło z założenia, że w związku z tym, zegarki przestawimy po raz ostatni w 2019. Niestety, dla zwolenników tego rozwiązania, prace nad tym projektem nadal trwają. Przypominamy, że 4 marca 2019 odbyło się głosowanie w komisji transportu PE. Ustalono wówczas, że ostatnia zmiana czasu odbędzie się najpewniej za dwa lata. Polska była jednym z państw, które opowiedziały się za pozostaniem przy czasie letnim. Wynika z tego, że zegarki przestawimy po raz ostatni w marcu 2021.

Zmiana czasu 2019 – kiedy przestawimy zegarki na czas letni?

Wiadomo, że obecnie Polska pozostaje jednym z siedemdziesięciu państw na świecie, w których nadal obowiązuje zmiana czasu. Przestawianie zegarków odbywa się dwa razy w roku, w marcu i październiku. Termin zmian czasu wyznacza jedna, prosta reguła. Przestawianie zegarków zawsze odbywa się z soboty na niedziele w zależności od danej pory roku. Wiosną, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni, następuje w ostatni weekend marca. Natomiast jesienią, przy przejściu z czasu letniego, na zimowy, w ostatni weekend października.

Wynika z tego, że w tym roku zmiany czasu odbędą się w nocy z 30 na 31 marca i z 26 na 27 października.

d2w9go1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w9go1
Więcej tematów