Trwa ładowanie...
d2eah8s

Zmiana czasu 2019. Kiedy zmiana czasu na zimowy? Czy to już ostatnia zmiana czasu w historii?

Już w najbliższy weekend odbędzie się zmiana czasu z letniego na zimowy. Wiele osób zastanawia się, w którą stronę trzeba przesunąć wskazówki zegara oraz czy to już ostatnia zmiana czasu. Poniżej postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamian czasu z letniego na zimowy 2019 już w najbliższy weekend
Zamian czasu z letniego na zimowy 2019 już w najbliższy weekend (iStock.com)
d2eah8s

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019?

Zmiany czasu na zimowy dokonujemy zawsze w ostatni weekend października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara trzeba będzie przesunąć z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy spać o godzinę dłużej.

Mniej optymistyczna zmiana czasu będzie miała miejsce wiosną. W nocy z 28 na 28 marca będziemy musieli przestawić zegarki z godzin 2 na 3. W ten sposób "oddamy" godzinę, którą "pożyczyliśmy" w październiku. Niestety zmiana czasu na letni oznacza, że będziemy spać godzinę krócej.

d2eah8s

Ostatnia zmiana czasu coraz bliżej. Prawdopodobne daty

Jeszcze w 2018 roku Unia Europejska podjęła decyzję, że zajmie się wycofaniem zmiany czasu w całej wspólnocie. Parlament Europejski przegłosował już odpowiedni projekt dyrektywy, jednak na ostatnią zmianę czasu musimy zaczekać do 2021 roku.

Zgodnie z zapisami dyrektywy, kraje członkowskie najpóźniej do kwietnia 2020 roku powinny podjąć decyzję, który czas, letni czy zimowy, będzie u nich obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Nie jest wykluczone, że cała UE zdecyduje się na wprowadzenie tego samego czasu.

Do ostatniej zmiany czasu w historii ma dojść w 2021 roku. W zależności od tego, czy Polska wprowadzi na stałe czas letni, czy zimowy, ostatnich manipulacji czasem dokonamy w nocy z 27 na 28 marca lub w nocy z 30 na 31 października.

d2eah8s

Podziel się opinią

Share
d2eah8s
d2eah8s
Więcej tematów