WP

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzimy czas letni? Tym razem będziemy spać dłużej czy krócej?

Zmiana czasu czeka nas w ostatnim dniu marca. Tym razem zegarki przesuniemy z godziny 2 na 3 i będziemy spać o godzinę krócej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni?
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? (Fotolia)
WP

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni w 2019 roku odbędzie się 31 marca. Data wprowadzania czasu letniego nie jest stała. Zgodnie z prawem unijnym wprowadzamy go w ostatnią niedzielę marca. Zmiana czasu na letni odbywa się poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wrócimy do czasu zimowego?

WP

Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku odbędzie się 27 października. Czas zimowy, zgodnie z prawem UE, wprowadzany jest zawsze w ostatnią niedzielę października. Aby przestawić zegarki na czas zimowy, należy
przesunąć wskazówki z godziny 3 na 2.

Zmiana czasu 2019 – czy UE wycofa zmianę czasu?

Niewykluczone, że w 2021 roku dokonamy ostatniej zmiany czasu w historii. Aby tak się stało Parlament Europejski oraz Rada Europejska muszą zaakceptować projekt dyrektywy, który na początku marca przedstawiła Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego.

Jeżeli dyrektywa wycofująca zmianę czasu wejdzie w życie, wówczas kraje członkowskie będą musiały podjąć decyzję, czy będzie u nich obowiązywał czas letni, czy zimowy. Będą miały na to czas do końca kwietnia 2020 roku.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP