Trwa ładowanie...
d40ra7n

Zmiana czasu 2019 - kiedy wprowadzamy czas letni? Czy w 2019 roku przestawimy zegarki po raz ostatni?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Oznacza to, że za kilkanaście dni będziemy musieli przesunąć wskazówki zegarów z godziny 2 na 3.
Share
Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.
Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.Źródło: iStock.com
d40ra7n

Zmiana czasu na letni w 2019 roku

Zmiana czasu na letni w całej Unii Europejskiej następi w ostatnią niedzielę marca. W 2019 czas letni wprowadzimy 31 marca poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku

Zmiana czasu na zimowy, zgodnie z dyrektywą UE, następuje w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku wskazówki zegarów z godziny 3 na 2 przesuniemy 27 października. Zabieg ten pozwoli nam spać o godzinę dłużej.

d40ra7n

Zmiana czasu – Unia Europejska chce likwidacji zmiany czasu

Zmiana czasu już niebawem może zostać zlikwidowana. Unia Europejska, a dokładniej jedna z komisji Parlamentu Europejskiego, przygotowała projekt ustawy, na mocy którego zmiana czasu może zostać wycofana w 2021 roku. Aby do tego doszło, propozycja komisji musi zostać zaakceptowana przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską.

Zmiana czasu – po co to robimy?

Zmiana czasu w Polsce odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku. W przeszłości celem tego zabiegu było zaoszczędzenie energii elektrycznej. Od kilkunastu lat zmiana czasu wiąże się jednak z bardzo niewielkimi oszczędnościami, a wręcz przeciwnie, coraz częściej niesie ze sobą wiele problemów. Z powodu zmiany czasu modyfikuje się rozkład jazdy autobusów, samolotów oraz pociągów. Spore problemy mają również banki, które muszą księgować wszelkie operacje na naszych rachunkach.

d40ra7n

Podziel się opinią

Share
d40ra7n
d40ra7n
Więcej tematów