WP

Zmiana czasu 2019 - kiedy wprowadzamy czas letni? Czy w 2019 roku przestawimy zegarki po raz ostatni?

Zmiana czasu na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Oznacza to, że za kilkanaście dni będziemy musieli przesunąć wskazówki zegarów z godziny 2 na 3.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.
Zmiana czasu 2019. Sprawdź, kiedy przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni. (iStock.com)
WP

Zmiana czasu na letni w 2019 roku

Zmiana czasu na letni w całej Unii Europejskiej następi w ostatnią niedzielę marca. W 2019 czas letni wprowadzimy 31 marca poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3. Oznacza to, że będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku

WP

Zmiana czasu na zimowy, zgodnie z dyrektywą UE, następuje w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku wskazówki zegarów z godziny 3 na 2 przesuniemy 27 października. Zabieg ten pozwoli nam spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu – Unia Europejska chce likwidacji zmiany czasu

Zmiana czasu już niebawem może zostać zlikwidowana. Unia Europejska, a dokładniej jedna z komisji Parlamentu Europejskiego, przygotowała projekt ustawy, na mocy którego zmiana czasu może zostać wycofana w 2021 roku. Aby do tego doszło, propozycja komisji musi zostać zaakceptowana przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską.

Zmiana czasu – po co to robimy?

WP

Zmiana czasu w Polsce odbywa się nieprzerwanie od 1977 roku. W przeszłości celem tego zabiegu było zaoszczędzenie energii elektrycznej. Od kilkunastu lat zmiana czasu wiąże się jednak z bardzo niewielkimi oszczędnościami, a wręcz przeciwnie, coraz częściej niesie ze sobą wiele problemów. Z powodu zmiany czasu modyfikuje się rozkład jazdy autobusów, samolotów oraz pociągów. Spore problemy mają również banki, które muszą księgować wszelkie operacje na naszych rachunkach.

Polub WP Wiadomości
WP
WP