Trwa ładowanie...

Zmiana Czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? Kiedy zaczyna się czas letni?

Zmiana czasu 2019 czeka nas już 31 marca. W ostatnią niedzielę marca przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 ma 3. Niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w historii.

Zmiana Czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? Kiedy zaczyna się czas letni?Źródło: iStock.com
d1pdpr6
d1pdpr6

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni w 2019 roku odbędzie już 31 marca. Zasadę wyznaczającą zmianę czasu w specjalnej dyrektywie ustanowiła Unia Europejska. Czas letni wprowadzamy poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3. Zmiana czasu na letni sprawia, że śpimy o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy
wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Przesuniemy wtedy wskazówki zegara z godziny 3 na 2 i będziemy spać o godzinę dłużej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy ostatnia zmiana czasu?

Szanse na to, że zmiana czasu zostanie wycofana w 2019 roku, są bardzo niewielkie. O wiele bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. Może się tak stać za sprawą projektu dyrektywy, który na początku marca utworzyła Komisja Transportu Unii Europejskiej. Projekt w najbliższych tygodniach zostanie poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jeżeli zostanie zaakceptowany, wówczas zapozna się z nim Rada Europejska.

Dlaczego ostatnia zmiana czasu odbędzie się dopiero w 2021 roku? Zdaniem UE ma to pomóc krajom członkowskim lepiej przygotować się do odejścia od tej tradycji. Jeżeli zmiana czasu zostanie wycofana, konieczne będzie dostosowanie systemów bankowych oraz komputerowych do nowej rzeczywistości, co może sprawić nieco trudności.

d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj