Trwa ładowanie...

Zmiana Czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? Kiedy zaczyna się czas letni?

Zmiana czasu 2019 czeka nas już 31 marca. W ostatnią niedzielę marca przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 ma 3. Niewykluczone, że będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w historii.

Share
Zmiana Czasu 2019 - kiedy przestawimy zegarki po raz ostatni? Kiedy zaczyna się czas letni?
Źródło: iStock.com
dkhbqxi

Zmiana czasu 2019 – od kiedy obowiązuje czas letni?

Zmiana czasu na letni w 2019 roku odbędzie już 31 marca. Zasadę wyznaczającą zmianę czasu w specjalnej dyrektywie ustanowiła Unia Europejska. Czas letni wprowadzamy poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 2 na 3. Zmiana czasu na letni sprawia, że śpimy o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas zimowy?

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku czas zimowy
wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Przesuniemy wtedy wskazówki zegara z godziny 3 na 2 i będziemy spać o godzinę dłużej.

dkhbqxi

Zmiana czasu 2019 – kiedy ostatnia zmiana czasu?

Szanse na to, że zmiana czasu zostanie wycofana w 2019 roku, są bardzo niewielkie. O wiele bardziej prawdopodobny jest scenariusz, w którym zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. Może się tak stać za sprawą projektu dyrektywy, który na początku marca utworzyła Komisja Transportu Unii Europejskiej. Projekt w najbliższych tygodniach zostanie poddany głosowaniu w Parlamencie Europejskim. Jeżeli zostanie zaakceptowany, wówczas zapozna się z nim Rada Europejska.

Dlaczego ostatnia zmiana czasu odbędzie się dopiero w 2021 roku? Zdaniem UE ma to pomóc krajom członkowskim lepiej przygotować się do odejścia od tej tradycji. Jeżeli zmiana czasu zostanie wycofana, konieczne będzie dostosowanie systemów bankowych oraz komputerowych do nowej rzeczywistości, co może sprawić nieco trudności.

dkhbqxi

Podziel się opinią

Share
dkhbqxi
dkhbqxi
Więcej tematów