Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – już w niedzielę zmiana czasu na letni. Sprawdź, w którą stronę trzeba przesunąć wskazówki zegara

Zmiana czasu na letni czeka nas już w ten weekend. Tym razem poprzez przesunięcie wskazówek zegara wprowadzimy czas letni. Najpewniej będzie to jedna z ostatnich zmian czasu w historii.

Zmiana czasu 2019 – już w niedzielę zmiana czasu na letni. Sprawdź, w którą stronę trzeba przesunąć wskazówki zegaraŹródło: Shutterstock.com
d3io20k

Zmiana czasu 2019 – zmiana czasu na letni

Zmiana czasu na letni odbywa się zawsze w ostatnią niedzielę marca. Wskazówki zegara z godziny 2 na 3 przesuniemy w nocy z 30 na 31 marca. Czas letni będzie obowiązywał aż do końca października.

Zmiana czasu 2019 – zmiana czasu na zimowy

Zmiana czasu na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. Czas zimowy wprowadzamy poprzez przesunięcie wskazówek zegara z godziny 3 na 2, dzięki czemu śpimy o godzinę dłużej. W 2019 roku zmiany czasu z letniego na zimowy dokonamy w nocy z 26 na 27 października.

Zmiana czasu – kiedy ostatnia zmiana czasu?

Ostatnia zmiana czasu w historii odbędzie się najprawdopodobniej w 2021 roku. Dojdzie do tego dzięki dyrektywie, której projekt we wtorek 26 marca zaakceptował Parlament Europejski. Dyrektywa zakłada, że zanim przestawimy zegarki po raz ostatni, każde państwo członkowskie ustali, który czas będzie u nich obowiązywał na stałe. Ostatecznym terminem na podjęcie tej decyzji będzie kwiecień 2020 roku.

d3io20k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3io20k
Więcej tematów