WP

Zmiana czasu 2019 - już w marcu czeka naz zmiana czasu na letni. Sprawdź, kiedy przestawić zegarek

Zmiana czasu w 2019 roku nastąpi tradycyjnie w ostatnią niedzielę marca. Właśnie wtedy przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3, przez co będziemy spać o godzinę krócej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?
Zmiana czasu 2019 - kiedy przestawiamy zegarki na czas letni? (Fotolia)
WP

Zmiana czasu 2019 – kiedy wprowadzamy czas letni?

Zmiana czasu na letni tradycyjnie następuje w ostatnią niedzielę marca. W 2019 roku będzie to noc z 30 na 31 marca. Przesuniemy wtedy zegarki z godziny 2 na 3, przez co nasz weekend będzie o godzinę krótszy.

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatnią niedzielę października. W 2019 roku będzie to 27 października. Właśnie wtedy przesuniemy wskazówki zegara z godziny 3 na 2 i wydłużymy weekend.

WP

Zmiana czasu – projekt UE

Zmiana czasu już niebawem może przejść do historii. Wszystko dzięki ankiecie UE, w której Europejczycy opowiedzieli się za odejściem od tradycji zmiany czasu. Komisja Transportu Parlamentu Europejskiego przygotowała już projekt ustawy, dzięki której zmiana czasu przejdzie do lamusa w 2021 roku. Aby tak się stało, pomysł komisji musi zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski oraz Radę Europejską. Jeżeli obie instytucje opowiedzą się za jego wprowadzeniem, wówczas państwa członkowskie będą musiały podjąć decyzję, który czas (letni czy zimowy) będzie u nich obowiązywał.

Polub WP Wiadomości
WP
WP