Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2019 – już dziś czeka nas ponowna zmiana czasu. Kiedy zrobimy to po raz ostatni?

Zmiana czasu już niebawem może przejść do historii. Zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze kilka manipulacji czasem.

Zmiana czasu 2019 – już dziś czeka nas ponowna zmiana czasu. Kiedy zrobimy to po raz ostatni?Źródło: iStock.com
d9ya7qf
d9ya7qf

Zmiana czasu 2019 – początek czasu letniego

Zmiana czasu z zimowego na letni następuje zawsze w ostatnią niedzielę marca. Zasadę tę w specjalnej dyrektywie ustanowiła Unia Europejska. W Polsce czas letni w 2019 roku wprowadzimy w nocy z 30 na 31 marca. Przesuniemy wtedy wskazówki zegara z godziny 2 na 3 i będziemy spać o godzinę krócej.

Zmiana czasu 2019 – powrót do czasu zimowego

Zmiana czasu z letniego na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. Ta zasada również została ustanowiona przez Unie Europejską. Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku nastąpi w nocy z 26 na 27 października. Przestawimy wtedy zegarki z godziny 3 na 2, dzięki czemu będziemy spać godzinę dłużej.

Zmiana czasu – Unia Europejska wycofa zmianę czasu

Zmiana czasu zostanie wycofana w 2021 roku. Stanie się tak dzięki projektowi dyrektywy, który we wtorek 26 marca przegłosował Parlament Europejski. Aby projekt wszedł w życie, potrzebna jest jeszcze akceptacja Rady Unii Europejskiej.

Jeżeli zmiana czasu zostanie wycofana, kraje członkowskie będą musiały zdecydować, który czas wprowadzą na stałe. Ostateczną datą na podjęcie tej decyzji będzie kwiecień 2020 roku.

Zmiana czasu – czas letni czy zimowy?

Po wycofaniu zmiany czasu Polska może pozostać przy czasie letnim. Poparcie dla tego rozwiązania poparło blisko 80 proc. ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu organizowanym przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

d9ya7qf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9ya7qf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj