Trwa ładowanie...
17-07-2015 11:10

Zmasowana akcja policji w całej Polsce. Zarekwirowano 67 kg dopalaczy

67 kilogramów różnych dopalaczy przejęli policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji przeciw tym substancjom - poinformowała Komenda Główna Policji.

Share
Zmasowana akcja policji w całej Polsce. Zarekwirowano 67 kg dopalaczyŹródło: PAP
d3gr7mp

Jak powiedział kom. Andrzej Browarek z KGP, policjanci skontrolowali w czwartek 75 lokali: punkty sprzedaży, ale także prywatne mieszkania oraz trzy samochody potencjalnych dilerów. - Zabezpieczono 67 kilogramów nieznanych substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako dopalacze - powiedział Browarek.

Czynności procesowe podjęto wobec 28 osób, a zatrzymano osiem. Jedna usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas akcji ujawniono także marihuanę, amfetaminę, broń gładkolufową i niebezpieczne przedmioty.

W akcji wzięło udział ponad 500 policjantów oraz kilkuset inspektorów sanitarnych i celników.

d3gr7mp

Od 3 do 15 lipca do śląskiego Sanepidu wpłynęły zgłoszenia o 597 podejrzeniach zatrucia dopalaczami. Hospitalizowano 434 osoby. W szpitalach pozostają w piątek 33 ofiary dopalaczy, z których pięć jest w stanie ciężkim.

W ramach akcji przeciw handlarzom dopalaczami policjanci zatrzymali w ostatnich dniach w woj. śląskim 13 osób, dziewięć z nich usłyszało zarzuty. Aresztowanych zostało troje spośród zatrzymanych.

d3gr7mp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gr7mp
d3gr7mp
Więcej tematów