Trwa ładowanie...
dgafxzb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmasowana akcja policji w całej Polsce. Zarekwirowano 67 kg dopalaczy

67 kilogramów różnych dopalaczy przejęli policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji przeciw tym substancjom - poinformowała Komenda Główna Policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ogólnopolskiej akcji przeciwko dopalaczom brało udział ponad 500 policjantów
W ogólnopolskiej akcji przeciwko dopalaczom brało udział ponad 500 policjantów (PAP)
dgafxzb

Jak powiedział kom. Andrzej Browarek z KGP, policjanci skontrolowali w czwartek 75 lokali: punkty sprzedaży, ale także prywatne mieszkania oraz trzy samochody potencjalnych dilerów. - Zabezpieczono 67 kilogramów nieznanych substancji, które w ogólnym obrocie określane są jako dopalacze - powiedział Browarek.

Czynności procesowe podjęto wobec 28 osób, a zatrzymano osiem. Jedna usłyszała zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas akcji ujawniono także marihuanę, amfetaminę, broń gładkolufową i niebezpieczne przedmioty.

W akcji wzięło udział ponad 500 policjantów oraz kilkuset inspektorów sanitarnych i celników.

dgafxzb

Od 3 do 15 lipca do śląskiego Sanepidu wpłynęły zgłoszenia o 597 podejrzeniach zatrucia dopalaczami. Hospitalizowano 434 osoby. W szpitalach pozostają w piątek 33 ofiary dopalaczy, z których pięć jest w stanie ciężkim.

W ramach akcji przeciw handlarzom dopalaczami policjanci zatrzymali w ostatnich dniach w woj. śląskim 13 osób, dziewięć z nich usłyszało zarzuty. Aresztowanych zostało troje spośród zatrzymanych.

dgafxzb

Podziel się opinią

Share

dgafxzb

dgafxzb
Więcej tematów