Trwa ładowanie...
d3pqyb1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł pisarz i scenarzysta George Clayton Johnson

• W wieku 86 lat zmarł w Los Angeles znany amerykański pisarz science fiction i scenarzysta filmowy George Clayton Johnson
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł pisarz i scenarzysta George Clayton Johnson
(Wikipedia)
d3pqyb1

Johnson był m. in. współautorem, razem z Williamem Nolanem, scenariusza do filmu z 1976 r. "Ucieczka Logana" (Logan's Run), który uzyskał dwie nominacje do nagrody Oscara. Film ten stał się później inspiracją dla serialu telewizyjnego.

Napisał też opowiadanie "Ocean 11", które posłużyło za podstawę scenariusza do filmu pod tym samym tytułem oraz scenariusze do wielu odcinków popularnego serialu "The Twilight Zone".

- Dla mnie powieści i opowiadania z gatunku fantasy muszą być o czymś, w przeciwnym razie są fałszywe. Najważniejsze aby mówiły o ludziach, o kondycji człowieka, aby były nowym spojrzeniem na nieskończoność i paradoks istnienia - powiedział Johnson w jednym z wywiadów.

d3pqyb1

Zobacz również: Nie żyje Scott Weiland

d3pqyb1

Podziel się opinią

Share

d3pqyb1

d3pqyb1
Więcej tematów