WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł najstarszy mężczyzna świata

W Japonii w wieku 113 lat zmarł Tomoji Tanabe, uznawany za najstarszego mężczyznę świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł najstarszy mężczyzna świata
(AFP)
WP

Jak podały tokijskie media, Tanabe zmarł we własnym domu w Miyakonojo na atak serca.

Tanabe urodził się 18 września 1895 roku. Twierdził, że tajemnicą jego długowieczności jest to, iż nigdy nie palił ani też nie pił alkoholu. Do ostatnich tygodni swego życia rozpoczynał dzień o godzinie 3.00 rano szklanką mleka. Następnie czytał gazety i pisał dziennik.

Japończyk został uznany za najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie po śmierci 115-letniego Portorykańczyka w czerwcu 2007 roku.

WP

Japończycy to jeden z najbardziej długowiecznych narodów na świecie. Według opublikowanego w ubiegłym tygodniu rządowego raportu, jest wśród nich ponad 36 tys. stulatków.

Japonki od 23 lat królują w kobiecych rankingach długowieczności, natomiast Japończycy plasują się na trzeciej pozycji wśród mężczyzn, zaraz po mieszkańcach Islandii i Hongkongu.

Polub WP Wiadomości
WP
WP