Trwa ładowanie...

Zmarł Krzysztof Liedel. Miał 51 lat

W niedzielę zmarł dr Krzysztof Liedel, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania. Wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. Miał 51 lat.
Share
Krzysztof Liedel
Krzysztof LiedelŹródło: East News
d4kle8g

Informację o śmierci Krzysztofa Liedela, jako pierwszy przekazał na Facebooku zięć prawnika Stanisław Puchniewicz. Informację potwierdziliśmy w Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

"Odszedł Krzysztof Liedel, wieloletni Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.Jego energia, chęć działania i charyzma sprawiały, że skupialiśmy się wokół niego szukając przywódcy i przewodnika. Stanowił dla nas inspirację, był wsparciem, przyjacielem i mentorem, i do końca świata będziemy mu za to wdzięczni. Był większy niż życie - i życie go nie pomieściło" - napisano we wpisie Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas w mediach społecznościowych.

"Dziś z wielkim smutkiem przychodzi mi zawiadomić o śmierci niezwykłego Człowieka, Męża i Ojca, mojego Teścia - Krzysztofa Liedela. Odszedł dzisiaj wczesnym popołudniem, po ciężkiej walce z chorobą. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci wspomnienia wspólnych chwil. Spoczywaj w pokoju Tato. Do zobaczenia" - napisał z kolei Stanisław Puchniewicz.

d4kle8g

Swojego byłego prezesa pożegnał także Polski Związek Rugby. Krzysztof Liedel stał na jego czele w 2015 r.

"Właśnie dowiedziałem się, że zmarł Krzysztof Liedel. Jeden z najwybitniejszych naszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa. Kolega wykładowca z Collegium Civitas. Będzie mi bardzo brakować wspólnych rozmów. RIP" - napisał w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Krzysztof Liedel, kim był?

Krzysztof Liedel był wykładowcą m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Colegium Civitas i Akademii Obrony Narodowej. W latach 2005-2007 w MSWiA był naczelnikiem Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego i członkiem Stałej Grupy Eksperckiej Międzyresortowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym. Pełnił również funkcję kierownika zespołów zadaniowych Międzyresortowego Centrum ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i Międzynarodowego Terroryzmu.

d4kle8g

Paweł Kukiz może rozczarować PiS. Poseł bez owijania w bawełnę

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Był również absolwentem studiów podyplomowych z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego (AON), nauk o polityce (Instytut Studiów Politycznych PAN) oraz organizacji i zarządzania (WAT). W roku 2015 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Ubiegał się również o mandat poselski, kiedy w 2019 roku startował w wyborach z list SLD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kle8g

Podziel się opinią

Share
d4kle8g
d4kle8g
Więcej tematów