Trwa ładowanie...
di8vri4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł były komisarz UE Jacques Barrot

Nie żyje francuski polityk Jacques Barrot, były unijny komisarz. Zmarł nagle w paryskim metrze w wieku 77 lat - poinformował francuski parlament.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacques Barrot
Jacques Barrot (PAP, Fot: Olivier Hoslet)
di8vri4

W latach 2004-08 Barrot był najpierw unijnym komisarzem ds. polityki regionalnej, potem komisarzem ds. transportu, a w latach 2008-10 - komisarzem ds. wewnętrznych i sprawiedliwości.

W swej karierze wielokrotnie wchodził w skład francuskich rządów centroprawicowych, m.in. jako minister handlu i rzemiosła, zdrowia i ubezpieczeń społecznych, pracy i spraw socjalnych. Cała jego kariera polityczna była związana z ruchem centrowym, w którym był liczącą się postacią. Z wykształcenia Barrot był socjologiem i prawnikiem.

Zgromadzenie Narodowe uczciło jego pamięć minutą ciszy.

di8vri4

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

di8vri4

di8vri4
Więcej tematów