Trwa ładowanie...
d31rbig

Złoty wciąż słabnie - kiedy ropa i żywność będą tańsze?

Przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej przewiduje, że na spadki cen ropy i żywności możemy liczyć dopiero w drugiej połowie roku. Według Marka Belki, na kurs złotego obecnie największy wpływ mają polityczne napięcia w państwach basenu Morza Śródziemnego.
Share
Złoty wciąż słabnie - kiedy ropa i żywność będą tańsze?
Źródło: AP
d31rbig

Na informację o wczorajszej decyzji Rady, o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian, polska waluta zareagowała chwilowym osłabieniem. Obecnie za franka szwajcarskiego trzeba płacić średnio 3 złote 10 groszy, za euro 3 złote 97 groszy, a za dolara 2 złote i 86 groszy.

Belka podtrzymuje opinię, że w najbliższych miesiącach czeka nas wzrost stóp procentowych. Wczoraj, Rada zdecydowała o pozostawieniu stóp na dotychczasowym poziomie. Jednak po styczniowej podwyżce członkowie RPP zapowiedzieli, że jest ona początkiem cyklu podwyżek.

Pozytywną informacją, która może ograniczyć skalę podwyżek stóp procentowych jest prognozowany przez Radę spadek cen ropy i żywności w drugiej połowie roku. Po posiedzeniu marcowym podstawowa stopa procentowa NBP pozostanie na poziomie 3,75 procent.

d31rbig

Podziel się opinią

Share
d31rbig
d31rbig
Więcej tematów