Trwa ładowanie...

Złotniki Kujawskie: policja znalazła dwa ciała. Tragiczny bilans bójki w Wigilię

Śledczy z Inowrocławia nie próżnowali w święta. Zajmowali się sprawą śmierci młodego mężczyzny, którego zakrwawione ciało znaleziono na polu w jednej z miejscowości w pobliżu Złotnik Kujawskich. W środę rano w pobliskim oczku wodnym znaleziono zwłoki kolejnego mężczyzny.

Złotniki Kujawskie: policja znalazła dwa ciała. Tragiczny bilans bójki w WigilięŹródło: Agencja Gazeta
dwagcp7
dwagcp7

Złotniki Kujawskie to wieś w powiecie inowrocławskim i siedziba gminy o tej samej nazwie. To właśnie na terenie tej gminy, w Wigilię doszło do tragicznej w skutkach bójki, w której wzięło udział kilkunastu młodych mężczyzn.

O tym starciu, którego powodem prawdopodobnie był jakiś lokalny konflikt, policja dowiedziała się kilka godzin później. Najpierw funkcjonariusze wezwani zostali do zakrwawionego, 29-letniego mężczyzny, który leżał na polu w jednej z miejscowości w pobliżu Złotnik Kujawskich. Niestety, gdy dotarli na miejsce okazało się, że mężczyzna nie żyje. Ze śladów na ciele ofiary wynikało, że do jej śmierci ktoś się przyczynił.

dwagcp7

Śledczy, którzy pracowali nad tą sprawą przez całe święta, ustalili, że w Wigilię na polu, na którym znaleziono zwłoki 29-latka, doszło do bójki. Starły się dwie grupy młodych mężczyzn, w wieku od 22 do 29 lat. Łącznie kilkanaście osób.

Osiem z nich udało się policjantom zatrzymać. Trzej mężczyźni, w wieku 22, 23 i 28 lat, usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec pozostałych pięciu zatrzymanych prokurator również skierował do sądu wnioski o tymczasowe aresztowanie.

Śledztwo cały czas trwa. Policjanci próbują ustalić, kto jeszcze brał udział w bójce i jakie były jej powody. - Mogę powiedzieć jedno, na pewno nie była to pseudokibicowska ustawka - powiedziała WP asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji. Dodała, że policjanci przewidują kolejne zatrzymania osób podejrzanych w tej sprawie.

dwagcp7

W środę rano, po godz. 9.40. w stawie - oczku wodnym na terenie gminy Złotniki Kujawskie, znaleziono zwłoki kolejnego mężczyzny.

- Znaleziono je w pobliżu miejsca, gdzie doszło do bójki. Stąd podejrzenie, że śmierć tego mężczyzny także może mieć związek z tą sprawą. Trwają policyjne i prokuratorskie czynności, które mają na celu ustalenie, czy tak było - powiedziała WP oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

dwagcp7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwagcp7
Więcej tematów