Trwa ładowanie...
d34ykfo

"Złodzieje są w waszych ławach". Tak Agnieszka Pomaska dobitnie wyjaśniła, po co PiS kontrola nad sądami

"Złodzieje są w waszych ławach" - zwróciła się do polityków PiS Agnieszka Pomaska. W ten sposób chciała pokazać zagrożenia, które są związane z przejęciem kontroli nad sądami przez PiS. Zdaniem posłanki przyjęcie ustawy doprowadzi do tego, że obywatel będzie bez szans w procesach przeciw przedstawicielom władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Złodzieje są w waszych ławach". Tak Agnieszka Pomaska dobitnie wyjaśniła, po co PiS kontrola nad sądami
(PAP)
d34ykfo

Wśród niebezpieczeństw związanych z polityczną kontrolą nad Sądem Najwyższym wymienia się możliwość manipulowania wynikami wyborów. To właśnie ta instytucja decyduje bowiem o ich ważności. Na inne zagrożenia uwagę zwróciła z kolei Agnieszka Pomaska. Posłanka PO starała się pokazać, jak ustawa PiS może uderzyć w zwykłego obywatela.

"Może ta ustawa jest po to, żeby minister Wąsik mógł odjechać ze stacji benzynowej bez płacenia?" - tym pytaniem Pomaska rozpoczęła swoje wystąpienie. Nawiązała tym samym do głośnej sprawy z 2011 roku, kiedy to - wtedy jeszcze kandydat PiS do Sejmu - Maciej Wąsik miał odjechać ze stacji paliw nie płacąc za tankowanie. "Super Express" pisał wtedy, że były wiceszef CBA "ukradł paliwo".

d34ykfo

"Wyobraźcie sobie państwo, że biznesmen z PiS nie zapłacił faktury" - kontynuowała Pomaska. "Idziesz do sądu. Czy chcesz, żeby sprawę rozstrzygał sędzia wyznaczony przez PiS?" - dopytywała. Działaczka PO nawiązała także do licznych wypadków z udziałem kolumn rządowych. Dopytywała, czy obywatele chcą, by sprawę potrącenia przez samochód BORu rozpatrywali wskazani przez PiS prokurator i sędzia.

d34ykfo

Podziel się opinią

Share
d34ykfo
d34ykfo
Więcej tematów