Trwa ładowanie...
d16u7vz

Kandydat PiS ukradł paliwo na stacji. Jak się tłumaczy?

B. wiceszef CBA, kandydat PiS do sejmu z Płocka Maciej Wąsik zaprzecza medialnym doniesieniom, że w zeszłym roku zatankował na jednej z warszawskich stacji paliwo, nie płacąc za nie. Tłumaczy, że płacił za zakupy kartą i nie zwrócił uwagi, że kasjer nie wliczył do rachunku benzyny.

Share
d16u7vz

W oświadczeniu przesłanym PAP Wąsik przyznał, że 6 listopada ubiegłego roku tankował na stacji paliw benzynę i robił zakupy.

"Płatności dokonywałem kartą płatniczą, transakcja ta została odnotowana przez system bankowy. Pracownik stacji wliczył do rachunku jedynie zakupy, a nie paliwo. Niestety, nie zwróciłem uwagi na tę pomyłkę, tym bardziej iż miałem pod opieką małego syna" - tłumaczy w oświadczeniu.

Jednocześnie - jak napisał - stanowczo protestuje, by incydent ten określać mianem kradzieży. "Po uzyskaniu informacji o tym zdarzeniu od razu zadeklarowałem uiszczenie pominiętej kwoty" - zapewnił Wąsik.

d16u7vz

Czwartkowy "Super Express" napisał, że były wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego i kandydat PiS z Płocka do sejmu Maciej Wąsik ukradł paliwo na stacji benzynowej. Zatankował 50 litrów za około 220 zł. do swojego peugeota i... odjechał bez płacenia.

Pracownik stacji zawiadomił policję. Rozpoczęły się poszukiwania wiceszefa CBA, jednak sprawa utknęła w miejscu, bo Wąsik nie odbierał wezwań na komisariat policji. Wpadł przez przypadek - 10 czerwca podczas demonstracji pod Pałacem Prezydenckim został wylegitymowany przez policję i okazało się, że jest poszukiwany.

Jak napisał "Super Express", na komendzie Wąsik przyznał się do winy, tłumacząc brak zapłaty za paliwo gapiostwem. Gazeta podała też, że byłemu wiceszefowi CBA w związku z tą sprawą grozi areszt, pozbawienie wolności albo grzywna.

d16u7vz

Podziel się opinią

Share
d16u7vz
d16u7vz
Więcej tematów