Trwa ładowanie...
15-07-2015 17:14

Zlikwidowano hakerskie forum Darkode

FBI i organy ścigania wielu krajów zlikwidowały Darkode, międzynarodowe forum online wykorzystywane przez cyberprzestępców - poinformował amerykański resort sprawiedliwości. 12 osób powiązanych z tym forum usłyszało w USA zarzuty.

Share
Zlikwidowano hakerskie forum DarkodeŹródło: darkode.com
d1vopzq

- Darkode był jednym z największych zagrożeń dla danych w komputerach w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie - powiedział amerykański prokurator David Hickton, dodając, że było to jedno z najbardziej wyszukanych anglojęzycznych forów dla cyberprzestępców.

Na stronie internetowej Darkode pojawiła się informacja, że została ona zajęta przez amerykańskie organa ścigania w ramach międzynarodowej operacji z udziałem m.in. FBI i Europolu.

Portal ArsTechnika informuje, że w sumie w ramach operacji przeciwko Darkode FBI i podobne agencje w Europie i Brazylii zatrzymały ponad 60 osób podejrzanych o przestępstwa komputerowe.

Media internetowe wskazują, że Darkode był swego rodzaju internetowym bazarem, na którym cyberprzestępcy mogli kupować i sprzedawać wirusy, informacje o lukach w zabezpieczeniach systemów komputerowych, kradzione dane dotyczące kart kredytowych, programy hakerskie itp.

d1vopzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vopzq
d1vopzq
Więcej tematów