Trwa ładowanie...
d2pv1nh

Zlikwidowano 8 plantacji marihuany

Policjanci z wydziału kryminalnego w Nowej Soli zlikwidowali 8 plantacji marihuany. Za ich uprawę odpowiedzialnych było dwóch mężczyznach zamieszkujących powiat nowosolski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Sól - policjanci zatrzymali hodowców konopi indyjskich
Nowa Sól - policjanci zatrzymali hodowców konopi indyjskich (iStock.com)
d2pv1nh

Zabezpieczono ponad 500 krzaczków

Policjanci już 5 września złapali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 34 lat, którym postawili zarzut hodowli i wprowadzania na rynek nielegalnych środków odurzających.
Swoją hodowlę mężczyźni prowadzili w aż 8 niezależnych lokalizacjach. Po wejściu do miejsc uprawy policjanci byli zaskoczeni. Na miejscu zabezpieczyli ponad kilogram marihuany oraz 558 krzaków tej rośliny. Szacuje się, że z przejętych roślin można było uzyskać nawet 12 kilogramów suszu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut hodowli i wprowadzania do obiegu nielegalnych środków. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu dla młodszego z mężczyzn.

d2pv1nh

16-letni diler z Nowej Soli

To już kolejna akcja policjantów z Nowej Soli, która kończy się ujęciem hodowców konopi indyjskich. 3 września funkcjonariusze zatrzymali 16-letniego dilera. Podczas prowadzonego wówczas postępowania zabezpieczono 60 krzewów konopi oraz ponad kilogram suszu. Sprawą młodego handlarza zajmie się Rejonowy Sąd Rodzinny w Nowej Soli.

Dzięki takim akcjom, na polski rynek trafia coraz mniej nielegalnych środków odurzających. Mimo częstych protestów i wniosków o zalegalizowanie marihuany leczniczej, która ma kojąco wpływać na ludzki organizm , polscy politycy wciąż sprzeciwiają się utworzeniu regulacji prawnych, na mocy których uprawa i sprzedaż tej rośliny były by legalne. Najnowsze badania coraz częściej dowodzą, że zażywanie konopi indyjskich może źle wpływać na mózg oraz układ nerwowy człowieka.

d2pv1nh

Podziel się opinią

Share
d2pv1nh
d2pv1nh
Więcej tematów