Trwa ładowanie...

Zjadł kawałek ośmiornicy. Chwilę później smakosz nie żył

Wizyta w restauracji i zjedzenie lokalnego przysmaku, zakończyły się tragicznie dla południowokoreańskiego seniora. Mężczyzna zaczął się dusić i miał zawał serca.

Danie z ośmiornicąDanie z ośmiornicąŹródło: Getty Images, fot: CAROL YEPES
d1jcim2
d1jcim2

82-letni mężczyzna z miasta Gwangju w Korei Południowej zaczął się dusić po zjedzeniu lokalnego specjału san-nakji, często nazywanego żywą ośmiornicą. Gdy na miejsce przybyli ratownicy medyczni, stwierdzili u niego zatrzymanie akcji serca. Natychmiast przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową, jak przekazuje opisuje CNN, powołując się na informacje przekazane przez lokalne służby ratunkowe.

"The Korea Herald" doniósł, że 82-latek został przewieziony do pobliskiego szpitala, gdzie stwierdzono zgon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Brutalna gra". Jakubiak o misji tworzenia nowego rządu: Kto da więcej, ten wygrywa

Nietypowy przysmak

San-nakji to przysmak szczególnie typowy dla koreańskich obszarów przybrzeżnych, ale jednocześnie bardzo zdradliwy. Kawałki ośmiornicy same w sobie są dość lepkie, a w połączeniu z przyssawkami na mackach mają tendencję do przyklejania się nie tylko do jamy ustnej, ale także w dalszej części przewodu pokarmowego.

Pomimo swojej nazwy, nie są to dosłownie żywe ośmiornice. Zabija się je tuż przed podaniem, kroi na kawałki i podaje z sezamem i olejem sezamowym, ewentualnie z imbirem i warzywami. Jednak nerwy w mackach są nadal aktywne, dlatego kawałki na talerzu nadal poruszają się, jakby były żywe, co dodatkowo potęguje działanie soli lub innych przypraw.

d1jcim2

Co roku przez zjedzenie "żywej ośmiornicy" umiera około sześciu osób. Nie odstrasza to jednak żądnych wrażeń miłośników egzotycznych dań!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jcim2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jcim2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj