Trwa ładowanie...
ycipk-f3zvbw

Ziobro zapowiada twardą walkę z handlem dopalaczami. "Zaostrzymy prawo karne"

Podczas wtorkowego briefingu medialnego minister sprawiedliwości odniósł się do zatrzymań kolejnych handlarzy dopalaczami. Zbigniew Ziobro zapowiedział ostrą walkę z osobami zajmującymi się obrotem zabronionymi substancjami i zaapelował do rodziców i nauczycieli o uświadomienie młodzieży w tej kwestii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Ziobro zapowiada zmiany w prawie karnym
Minister Ziobro zapowiada zmiany w prawie karnym (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
ycipk-f3zvbw

Jak poinformował prokurator generalny, w Lublinie zatrzymano kolejnych 5 osób, które są podejrzewane o udział w handlu dopalaczami. Jeden z oskarżonych o dystrybucję zabronionych środków psychoaktywnych ma kryminalną przeszłość. Ziobro podaje, że mężczyzna był "mózgiem grupy". Minister sprawiedliwości zapowiada, że niebawem zostaną podjęte zmiany w prawie, mające na celu zwiększenie skuteczności walki z dilerami.

- CBŚ koncentruje się na działaniach, mających na celu zatrzymanie handlarzy śmierci. Planujemy zaostrzyć prawo karne, by handlarze śmierci nie mogli narażać życia niewinnych ludzi dla pieniędzy - zadeklarował.

Minister Ziobro zaapelował do rodziców oraz nauczycieli, by uświadomili młodzież w kwestii szkodliwości dopalaczy. Polityk podkreślił, że 20 osób, które w ostatnim czasie straciły życie z powodu tych substancji najczęściej pochodzili z dobrych domów i nie wiedzieli, jak szkodliwe są dopalacze, które zamawiali w internecie.

ycipk-f3zvbw

- Te zatrzymania są kolejną okazją, by trafić do świadomości młodzieży. Należy podkreślić, że to co jest sprzedawane w internecie jako używki, tak naprawdę może być trucizną, która nieodwracalnie uszkadza mózg i organy wewnętrzne, często powodując śmierć. (...) Dopalacze mogą być kilkakrotnie groźniejsze niż narkotyki. W zabezpieczonych substancjach znaleziono substancje działające 7-krotnie mocniej niż heroina. Zgony nie mają tutaj charakteru incydentalnego - tłumaczył.

Zobacz także: Antyszczepionkowcy w Sejmie. Rzecznik Andrzeja Dudy komentuje

Źródło: TVP Info

ycipk-f3zvbw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-f3zvbw

ycipk-f3zvbw
ycipk-f3zvbw