Trwa ładowanie...
dhjmohs

Ziobro wyleci z rządu? Trafił na czarną listę Kaczyńskiego, przeważyły kulisy wojny o PZU

To mogą być ostatnie dni Zbigniewa Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości. Do prezesa PiS dotarły niepokojące informacje. Przeciwko Ziobrze zawiązała się mocna koalicja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ziobro wyleci z rządu? Trafił na czarną listę Kaczyńskiego, przeważyły kulisy wojny o PZU
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
dhjmohs

Czarne chmury zbierają się nad Zbigniewem Ziobro. Chodzi o jego posadę ministra sprawiedliwości. Na stanowisku trzyma go tylko reforma sądownictwa. Kiedy przepisy wejdą w życie, może stracić stanowisko.

Jak podaje "Fakt", jego nazwisko trafiło na czarną listę rekonstrukcyjną. O zmianach w rządzie mówi się od dawna, ale nazwiska Ziobry nie brano pod uwagę.

Okazuje sie jednak, że poczuł się zbyt pewnie, zaczął obsadzać spółki swoimi ludźmi. Nagrabił sobie, kiedy do prezesa PiS dotarły informacje o kulisach wojny w PZU. To dlatego człowiek Ziobry - Michał Krupiński - stracił pracę.

dhjmohs

Koalicja przeciwko Ziobrze. Skład: Morawiecki i cześć "zakonu PC"

Politycy PiS mówią, że przeciwko Ziobrze uformowała mocna koalicja. Sprzymierzyli się ludzie wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz osoby związane z "zakonem PC" (Porozumienia Centrum - przyp.red.).

Zapowiadana rekonstrukacja rządu to temat tabu w PiS, ale pojawiają się pierwsze głosy. Ostatnio jasny sygnał dał marszałek Senatu. Na pytanie o głęboką reorganizację odpowiedział: - Intuicyjnie - głęboka nie. Płytka - być może - stwierdził Stanisław Karczewski. Podał nawet datę. Wyjaśnił, że korekt w gabinecie Beaty Szydło można spodziewać się po świętach.

Reforma sądownictwa i zmiany w KRS to sztandarowy projekt Zbigniewa Ziobry. - Jest problem związany z transparentnością decyzji kadrowych w Krajowej Radzie Sądownictwa, np. w kwestii awansów i wprowadzania do zawodu - podkreślał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

dhjmohs

Podziel się opinią

Share

dhjmohs

dhjmohs
Więcej tematów