Trwa ładowanie...
d11xh79

Ziobro reaguje ws. Pawłowicz. Znany mecenas nazwał ją "zwierzęciem"

Krystyna Pawłowicz złożyła skargę na mecenasa Jacka Dubois za nazwanie jej "zwierzęciem w ludzkiej skórze". Jak poinformowała posłanka PiS, sprawą zainteresował się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro zainteresował się sprawą znieważenia Krystyny Pawłowicz
Zbigniew Ziobro zainteresował się sprawą znieważenia Krystyny Pawłowicz (East News)
d11xh79

Konflikt między Pawłowicz a Dubois rozpoczął się od wpisu posłanki, która ostro skomentowała zdjęcie mężczyzny trzymającego kartkę z napisem "konstytucja". Okazało się, że był nim prezes Amnesty International Polska Bogusław Stanisławski. "Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu, to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność” - napisała.

Wpis posłanki PiS spotkał się z ostrą odpowiedzią Dubois. - To jest już na granicy państwa quasi-faszystowskiego, które deprecjonuje i tworzy ludzi trzeciego gatunku. Bo gdyby takich słów, jak posłanka PiS użył chuligan na marszu, można by to jakoś zrozumieć, złapać go i ukarać. Ale tu? A jeśli koleżanki i koledzy tej pani nie reagują, to znaczy, że to szczucie ma charakter systemowy, że oni się na to godzą (...) Ja nie jestem w stanie zrozumieć, jak można być takim zwierzęciem w ludzkiej skórze - ocenił mecenas.

d11xh79

Pawłowicz postanowiła skierować sprawę do Rzecznika Dyscypliny Adwokatury. O sprawie poinformowała również ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jak napisała na Twitterze, Ziobro zainteresował się tą kwestią i poprosił Rzecznika Dyscypliny Adwokatury o informacje nt. czynności podjętych w tej sprawie.

Dubois występował m.in. jako obrońca oskarżanej o przestępstwa korupcyjne posłanki Beaty Sawickiej, a także pełnomocnik procesowy polityków Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Reprezentuje również warszawski ratusz w sporze z komisją weryfikacyjną.

Zobacz także: Liroy o ataku na Ogórek: agresja nie sprawdza się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11xh79

Podziel się opinią

Share
d11xh79
d11xh79
Więcej tematów