Trwa ładowanie...

Ziobro reaguje ws. Pawłowicz. Znany mecenas nazwał ją "zwierzęciem"

Krystyna Pawłowicz złożyła skargę na mecenasa Jacka Dubois za nazwanie jej "zwierzęciem w ludzkiej skórze". Jak poinformowała posłanka PiS, sprawą zainteresował się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Share
Ziobro reaguje ws. Pawłowicz. Znany mecenas nazwał ją "zwierzęciem"
Źródło: East News
d31b127

Konflikt między Pawłowicz a Dubois rozpoczął się od wpisu posłanki, która ostro skomentowała zdjęcie mężczyzny trzymającego kartkę z napisem "konstytucja". Okazało się, że był nim prezes Amnesty International Polska Bogusław Stanisławski. "Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu, to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność” - napisała.

Wpis posłanki PiS spotkał się z ostrą odpowiedzią Dubois. - To jest już na granicy państwa quasi-faszystowskiego, które deprecjonuje i tworzy ludzi trzeciego gatunku. Bo gdyby takich słów, jak posłanka PiS użył chuligan na marszu, można by to jakoś zrozumieć, złapać go i ukarać. Ale tu? A jeśli koleżanki i koledzy tej pani nie reagują, to znaczy, że to szczucie ma charakter systemowy, że oni się na to godzą (...) Ja nie jestem w stanie zrozumieć, jak można być takim zwierzęciem w ludzkiej skórze - ocenił mecenas.

Pawłowicz postanowiła skierować sprawę do Rzecznika Dyscypliny Adwokatury. O sprawie poinformowała również ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jak napisała na Twitterze, Ziobro zainteresował się tą kwestią i poprosił Rzecznika Dyscypliny Adwokatury o informacje nt. czynności podjętych w tej sprawie.

Dubois występował m.in. jako obrońca oskarżanej o przestępstwa korupcyjne posłanki Beaty Sawickiej, a także pełnomocnik procesowy polityków Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Reprezentuje również warszawski ratusz w sporze z komisją weryfikacyjną.

Zobacz także: Liroy o ataku na Ogórek: agresja nie sprawdza się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31b127

Podziel się opinią

Share
d31b127
d31b127
Więcej tematów