Trwa ładowanie...

Ziobro: poza obywatelem Iraku zatrzymano też Tunezyjczyka i Algierczyka

• Podczas Światowych Dni Młodzieży, w zw. z ewentualnym zagrożeniem terrorystycznym, zatrzymano trzy osoby
• Oprócz obywatela Iraku zatrzymano jeszcze dwie inne osoby - Tunezyjczyka i Algierczyka
• - Rola Tunezyjczyka i Algierczyka jest w tej chwili badana - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro

Share
Ziobro: poza obywatelem Iraku zatrzymano też Tunezyjczyka i Algierczyka
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d2bb7el

Ziobro, który w niedzielę był gościem programu "Minęła 20-sta" w TVP Info powiedział, że rola obu tych osób jest w tej chwili badana. Prokurator generalny dopytywany czy zostali oni zatrzymani w tej samej sprawie co Irakijczyk powiedział, że tak, "jeśli traktować jako tę samą sprawę, sprawę ewentualnego zagrożenia terrorystycznego".

Prokurator generalny pytany był o zatrzymanie obywatela Iraku. Poinformowano o tym 25 lipca. Mężczyzna został aresztowany na 2 miesiące, jest podejrzany o posiadanie "śladowych ilości" materiałów wybuchowych.

d2bb7el

- W tej sprawie, nie przesądzając jej końca, polskie służby zachowały się bardzo profesjonalnie, współpracując z prokuraturą. Mówię o ABW, policji. Faktycznie stwierdzono, zarówno pies jak urządzenie, kontakt z materiałami wybuchowymi - powiedział minister.

Dodał, że nie była to jedyna przesłanka wniosku prokuratury o aresztowania mężczyzny. - Są też inne bardzo poważne elementy wskazujące na to, że jego rola jest niejasna. Na pewno nie mówił prawdy, krótko mówiąc składał fałszywe zeznania. Są one sprzeczne co do jego roli i sensu obecności w Polsce. Wiemy, że dokumentował miejsca, które były związane z pielgrzymką papieża, chciał wynająć mieszkanie, na trasie przejazdu - powiedział.

Ziobro dodał, że podejrzany fotografował też dworce kolejowe i galerie handlowe. - Badamy dalej tę sprawę. Ustaliliśmy jego możliwe powiązania z innymi osobami - powiedział. Nie chciał jednak ujawnić szczegółów.

48-letni obywatel Iraku został zatrzymany 21 lipca w Łodzi. Postawiono mu zarzut dotyczący posiadania śladowych ilości materiałów wybuchowych. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

d2bb7el

Podziel się opinią

Share
d2bb7el
d2bb7el
Więcej tematów