Ziobro: nie popieram decyzji Marka Jurka
Nie uważam, by decyzja Marka Jurka o odejściu
z PiS była słuszna i nie podzielam jej - zapewnił ojca Tadeusza Rydzyka Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości
był gościem 11. Forum Polonijnego organizowanego przez dyrektora
Radia Maryja.
Dwudniowa impreza w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej przyciągnęła do Torunia wielu przedstawicieli rządu i parlamentarzystów. W niedzielę, z kilkudziesięcioma przedstawicielami Polonii z całego świata spotkali się ministrowie: sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro oraz spraw wewnętrznych i administracji - Janusz Kaczmarek.
Odejście Jurka jest tylko "burzą polityczną"
Czy przetrwa koalicja, czy przetrwa rząd? Tak się obawiam, co się w tej chwili dzieje, czy to nie jest na rękę też tym, którzy są z jakiejś lewicy, czerwoni czy różowi, czy jak byśmy to nazwali - pytał ministra Ziobrę ojciec Tadeusz Rydzyk.
Minister odparł, że odejście Marka Jurka z PiS jest tylko "burzą polityczną", którą można przetrwać.
Jest mi trudno mówić, dlatego że osobiście cenię Marka Jurka, miałem z nim zawsze bardzo dobre relacje. Tym bardziej zaskoczyła mnie jego decyzja. Nie spodziewałem się, że taką podejmie. Nie chciałbym tutaj sięgać do ocen, które mogłyby być bolesne dla jeszcze do niedawna moich kolegów z PiS, w tym Marka Jurka, ale nie uważam, że była to decyzja słuszna, nie podzielam jej - podkreślił Ziobro.
Zdaniem ministra, gdyby ostatnie wydarzenia na scenie politycznej miały doprowadzić do przedterminowych wyborów, byłby to najgorszy z możliwych scenariuszy.
"Wierzę, że nie dojdzie do wcześniejszych wyborów"
Ufam, że nie dojdzie do tak dramatycznego scenariusza, którym okazałyby się przyspieszone wybory i nieuchronny plan pana Wojciecha Olejniczaka i pana Donalda Tuska, jakim jest wspólne przejęcie władzy w Polsce, bo taki (plan) jest realizowany w Warszawie. Otóż pani Hanna Gronkiewicz-Waltz zawarła już przymierze z SLD. Ufam, że zdrowy rozsądek, wspólna odpowiedzialność za kraj zwycięży i uda się przejść zwycięsko obecną burzę - dodał Ziobro.
W czasie Forum Polonijnego odbyły się spotkania, panele dyskusyjne poświęcone kulturze, nauce i polityce, a udział wzięli w nich przedstawiciele środowisk polonijnych z różnych zakątków świata.
W sobotę, w otwarciu imprezy uczestniczyli: szef Kancelarii Premiera Mariusz Błaszczak, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski, minister nauki i szkolnictwa wyższego Michał Seweryński, minister środowiska Jan Szyszko, wiceminister skarbu Michał Krupiński i były premier Jan Olszewski.