Trwa ładowanie...
d2z54lj

Zimowe Święta Wielkiej Nocy

Tak ładnie na Śnieżce nie będzie (PAP)
W całym kraju pada przelotny śnieg. W Święta to nic nowego. Pamiętam w 1953 r. jeszcze 20 maja spadł śnieg. Pogoda sprawdza się według przysłowia "Kwiecień - plecień..." - powiedział w piątek Jerzy Bednarek, synoptyk z IMiGW w Warszawie.

d2z54lj
d2z54lj

W Karkonoszach szaleje zamieć śnieżna. W rejonie Kotłów obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Najzimniej jest na Śnieżce - minus 10 st. C. Wieje tam silny wiatr, dochodzący nawet do 25 metrów na sekundę. Mimo opadów śniegu, narciarze nie mają się z czego cieszyć. Zdaniem ratownika GOPR Romana Gąsiora, warunki do jazdy na nartach są złe.

Ochłodziło się także na Podbeskidziu. W piątek zaczął tam padać śnieg. GOPR poinformowało, że wysoko w górach spadło 10 cm białego puchu. W dolinach jest go mniej - ok. 3 cm.

W Bielsku-Białej, gdzie zakwitły już kwiaty na drzewach, śnieg prószy z przerwami. Więcej jest go w wyższych partiach gór, gdzie temperatura spadła do minus 3 st. C. Jednak nawet tam nie ma warunków do jazdy na nartach.

W Zakopanem jest biało. W rejonie Kasprowego Wierchu leży metrowa warstwa śniegu. Na trasach zjazdowych w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym panują dobre warunki narciarskie. Kursuje kolej linowa i wyciągi krzesełkowe.

Fala opadów deszczu i deszczu ze śniegiem dojdzie w święta na Pomorze. (reb)

d2z54lj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z54lj
Więcej tematów