Trwa ładowanie...
d2rr1s4

Zima w USA wciąż nie daje za wygraną

Zima w USA wciąż nie daje za wygraną. Kolejna fala arktycznych mrozów, nazywana polarnym wirem, nadciąga nad środkowe i północno-wschodnie stany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima w USA wciąż nie daje za wygraną
(AFP, Fot: Paul J. Richards)
d2rr1s4

Chicago, kolejny już raz w ostatnich miesiącach, jest jednym z najzimniejszych miast w USA. Temperatura odczuwalna sięga -20 stopni, a w najbliższych kilkunastu godzinach ma spaść jeszcze bardziej poniżej zera.

Według Narodowego Centrum Pogodowego w całym regionie Midwest tegoroczna zima jest trzecią najzimniejszą w historii. Podobna sytuacja jest w okolicach Nowego Jorku i Bostonu. Z tego powodu bardzo skarżą się mieszkańcy, którzy z powodu wysokich mrozów płacą kilkakrotnie wyższe rachunki za prąd niż zazwyczaj. W wielu częściach kraju ze względu na oblodzenie występują bardzo duże utrudnienia w poruszaniu się na drogach. Ponadto zapowiadane są tam duże opady śniegu i wyładowania atmosferyczne.

Duże problemy ponownie czekają te osoby, które planują podróż samolotem. Tylko od stycznia ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe odwołano ponad 75 tysięcy lotów. To najgorsza sytuacja od 11 września 2001 roku, gdy ze względu na zamachy terrorystyczne w Waszyngtonie i na nowojorskie Word Trade Center, nad Stanami Zjednoczonymi całkowicie zamknięto przestrzeń powietrzną.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d2rr1s4

Podziel się opinią

Share

d2rr1s4

d2rr1s4
Więcej tematów