Trwa ładowanie...

Zima uderza pełną mocą. Śnieg zasypał góry oraz Górny Śląsk

Zima w pełni w południowej Polsce. Śnieg zasypał górskie szczyty i doliny. Intensywne opady dają się również we znaki mieszkańcom Górnego Śląska.
Share
Zima na południu Polski. Śnieg utworzył nawet 10-metrowe zaspy.
Zima na południu Polski. Śnieg utworzył nawet 10-metrowe zaspy.Źródło: Fotolia, Fot: Jakub Czajkowski
d3yier6

Zima uderza – śnieg w Tatrach

Zima uderzyła i nie zamierza odpuszczać. Śnieg zasypał górskie szczyty, a także doliny. W Tatrach TOPR zdecydował o wprowadzeniu najwyższego - czwartego stopnia zagrożenia lawinowego. Ze względu na zalegający śnieg oraz zagrożenia zejściem lawin zamknięto szlak na Morskie Oko. W schroniskach górskich położonych na szlakach zostało uwięzionych około 50 turystów.

Nadejście zimy z pewnością cieszy wszystkich, którzy niebawem wybierają się na ferie zimowe. Śnieg oraz mróz sprawiają, że warunki narciarskie niebawem będą ulegały zdecydowanej poprawie.
Śnieg zalega na wszystkich szczytach. Tylko na Kasprowym Wierchu biała pokrywa wynosi 192 cm. Nie wiele mniej białego puchu spoczywa w rejonie doliny Pięciu Stawów – 150 cm.

d3yier6

Zima w Bieszczadach – śnieg i wiatr powodują zagrożenie lawinowe

Zima zaatakowała również w Bieszczadach. Na tamtejszych szlakach ogłoszono drugi stopień zagrożenia lawinowego. Największe ryzyko związane z osuwaniem się śniegu ma związek ze znacznym wzrostem ilości śniegu. W 48 godzin przybyło 50 cm białego puchu. Wszyscy wędrujący po Bieszczadach powinni zachować ostrożność, a mało doświadczonym turystom zaleca się pozostanie w ośrodkach.

Zima uderza we Wrocławiu – śnieg na ulicach miasta

Zima zawitała nie tylko w górach. Śnieg pada również we Wrocławiu. Wczoraj ruch w mieście został sparaliżowany. Pługi nie nadążały czyścić ulic, przez co zarastały one nadmiarem puchu.
Dziś sytuacja nie będzie o wiele lepsza. Opady powinny być nieco mniejsze, jednak temperatura wynosząca około 1 st. C będzie wspierała powstawania gołoledzi na jezdniach oraz chodnikach.

d3yier6

Podziel się opinią

Share
d3yier6
d3yier6
Więcej tematów