Trwa ładowanie...
d4dcrmb

Ziemia zatrzęsła się na Śląsku. Wstrząs odczuł cały region

Wstrząs nastąpił około godziny 14:35 na Górnym Śląsku. Wstrząs był odczuwalny przez mieszkańców większości miejscowości tamtejszej aglomeracji. Na razie nie ma doniesień o poszkodowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wstrząs osiągnął magnitudę ponad 3,5 st.
Wstrząs osiągnął magnitudę ponad 3,5 st. (Fotolia)
d4dcrmb

Rzecznik prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej podaje, że do tąpnięcia doszło w kopalni Budryk w Ornotowicach. - Na razie mogę powiedzieć, że to było silne zjawisko. Nie mam informacji jak bardzo. Na miejsce jedzie geofizyk, żeby poustalać okoliczności. Nie mamy informacji, by powstały jakieś szkody, czy ktokolwiek ucierpiał - mówi Sławomir Starzyński w rozmowie z rybnik.com.

Według śledzącej informacje na temat trzęsień ziemi strony volcanodiscovery.com, wstrząs osiągnął magnitudę 3,8 st. Doszło do niego na głębokości 8 km. Obserwatorium Geofizyczne w Raciborzu potwierdza te informacje i podaje, że siła wstrząsu "przekroczyła 3,5 st.".

d4dcrmb

Wstrząs był odczuwalny między innymi w Katowicach - zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, ale również w Mikołowie, Chorzowie, Świętochłowicach, Sosnowcu czy w Zabrzu. Wstrząs odczuli też mieszkańcy Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Tychów, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny czy Żor.

Trzęsienie było na tyle silne, że mieszkańcom regionu z szafek spadały naczynia, a ze ścian obrazy.

Źródło: volcanodiscovery.com/rybnik.com

d4dcrmb

Zobacz też: Kto potrzebuje kontroli? Politycy podzieleni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dcrmb

Podziel się opinią

Share
d4dcrmb
d4dcrmb
Więcej tematów