Trwa ładowanie...
d1zmy2e
d1zmy2e

Zieliński: nie ma zakazu, żeby służby brały udział w finale WOŚP

Nie ma zakazu, aby służby mundurowe uczestniczyły w przyszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - oświadczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. To reakcja na wpis internetowy posła PiS Stanisława Pięty, który uważa, że funkcjonariusze publiczni nie powinny wspierać "hecy WOŚP". - Sytuacja, w której organizatorzy zbiórki publicznej utrzymują siebie, swoją rodzinę z tych pieniędzy - wszystko to wygląda mało ciekawie - uważa w rozmowie z WP Pięta. Zieliński podkreśla, że wpis internetowy Pięty to jego osobista opinia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1zmy2e

"Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby: - napisał Pięta, wywołując gorącą dyskusję wśród polityków.

Zdaniem Stanisława Pięty z PiS, "ktoś, kto nosi polski mundur nie powinien się pojawiać w kontekście WOŚP. - PCK, Szlachetna Paczka, Caritas nie angażują odrzutowców wojskowych, nie robią medialnej hecy - podkreśla poseł.

- A co to jest heca WOŚP? - pyta Barbara Dolniak, wicemarszałek sejmu, posłanka .Nowoczesnej. Dodaje, że "zbieramy co roku coraz więcej pieniędzy dla potrzebujących".

- Zakazu MSW nikomu nie wydawało. Decyzja pozostaje w gestii poszczególnych służb - tłumaczy reporterowi WP wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

d1zmy2e

Podziel się opinią

Share
d1zmy2e
d1zmy2e