Trwa ładowanie...
29-06-2016 01:05

Zgoda liderów UE na przedłużenie sankcji wobec Rosji

• Przywódcy unijnych krajów zgodzili się na przedłużenie do końca stycznia sankcji gospodarczych wobec Rosji
• Decyzja zapadła na zakończenie sesji roboczej szczytu w Brukseli

Zgoda liderów UE na przedłużenie sankcji wobec RosjiŹródło: Flickr
d1mmlus
d1mmlus

Restrykcje nie były tematem spotkania, ale wcześniejszą decyzję ambasadorów w tej sprawie europejscy przywódcy wpisali do wniosków ze spotkania, a te zostały przyjęte. Do formalnego zaakceptowania tej decyzji potrzebna jest jeszcze zgoda unijnych ministrów, co powinno nastąpić w przyszłym miesiącu.

Restrykcje zostały przedłużone, ponieważ porozumienie z Mińska o zawieszeniu broni na Ukrainie nie jest realizowane - co potwierdzili na szczycie kanclerz Niemiec i prezydent Francji.

Unia po raz czwarty przedłuża sankcje gospodarcze, które nałożyła w sierpniu 2014 roku. Jednak za każdym razem coraz trudniej o jednomyślność w tej sprawie. Jest grupa krajów, która mówi o konieczności złagodzenia tonu wobec Moskwy. To między innymi Francja, Włochy, Grecja i Cypr, które wskazują na rosnące koszty po stronie Unii Europejskiej.

Teraz jeszcze udało się zagwarantować jednomyślność w sprawie przedłużenia restrykcji, ale tylko dlatego, że do wniosków ze szczytu wpisano, że unijne kraje zajmą się ponownie sprawą na październikowym szczycie. Wtedy mają być dokładnie omówione straty spowodowane restrykcjami.

d1mmlus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mmlus
Więcej tematów