Trwa ładowanie...

Zgłoszono 22 poprawki do projektu "Za życiem"

• Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny rozpatruje poprawki do projektu ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem"

• W czasie drugiego czytania zgłoszono ich tego dnia 22

Share
Zgłoszono 22 poprawki do projektu "Za życiem"
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2qsqjf

Poprawka, którą jako pierwszą uzasadniała Urszula Rusecka (PiS) dotyczy zmiany tytułu ustawy, który miałby brzmieć "o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "za życiem". Komisja zaopiniowała ją pozytywnie.

Kolejna poprawka, jak wyjaśniały posłanki PO Marzena Okła-Drewnowicz i Magdalena Kochan, zakłada, że każde dziecko z określoną niepełnosprawnością, bez względu na moment jej powstania - nie tylko w czasie ciąży i porodu - było objęte jednorazowym świadczeniem czterech tysięcy zł. Komisja ją odrzuciła.

d2qsqjf

Akceptacji komisji nie zyskała także poprawka PSL, aby oprócz zasiłku z programu "Rodzina 500 plus", był także zasiłek rehabilitacyjny w wysokości 500 zł dla każdego niepełnosprawnego dziecka.

Rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem" przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Przewodnikiem rodzin po systemie wsparcia ma być asystent rodziny, którego zadaniem będzie koordynowanie dostępnej pomocy.

Zobacz także: Aleksandra Woźniak: Jestem przeciwna trwającej histerii wokół ustawy antyaborcyjnej

d2qsqjf

Podziel się opinią

Share
d2qsqjf
d2qsqjf
Więcej tematów