Trwa ładowanie...

Zero tolerancji dla pijanych kierowców - akcja "Znicz"

Ponad 10 tys. policjantów wspomaganych przez żołnierzy żandarmerii wojskowej i strażników miejskich będzie dbać o bezpieczeństwo w czasie Święta Wszystkich Świętych. Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe, nocne patrole na cmentarzach i przede wszystkim żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy zdecydują się wsiąść "za kółko" pod wpływem alkoholu.

Zero tolerancji dla pijanych kierowców - akcja "Znicz"Źródło: policja.pl
d11whha
d11whha

Jak co roku, podczas akcji "Znicz", policja apeluje o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów, czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei. Wyjeżdżając z domu do rodziny trzeba pamiętać o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki, czy siatki. Bagaż pozostawiony bez opieki nawet na krótki czas szybko może zmienić właściciela - ostrzegają policjanci.

Specjalne linie autobusowe, tramwajowe, będą "uprzywilejowane" w ruchu i będzie można dojechać nimi tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować. Policja zwraca też uwagę na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media - informuje policja.

Właśnie z powodu wzmożonego ruchu na drogach i zmiany jego organizacji w okolicach nekropolii trzeba zachować szczególną ostrożność. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego.

Bilans ubiegłorocznej akcji "Znicz" nie pozostawia złudzeń. Wówczas na polskich drogach podczas Święta Wszystkich Świętych doszło do 761 wypadków, w których zginęło 99 osób, a 942 zostały ranne. Policjanci zatrzymali aż 1982 nietrzeźwych kierujących.

d11whha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11whha
Więcej tematów